Wiesław Tadeusz Grzymała – pierwszy wśród radnych

  • 25.11.2015, 12:31
  • M.G.
Wiesław Tadeusz Grzymała – pierwszy wśród radnych
Zakończył się „matriarchat” w kierownictwie Rady Miejskiej Łomży. Miejsce dotychczasowej przewodniczącej Bernadety Krynickiej, która została posłanką, zajął Wiesław Tadeusz Grzymała. Wiceprzewodniczącymi pozostały Alicja Konopka i Bogumiła Olbryś.

Zakończył się „matriarchat” w kierownictwie Rady Miejskiej Łomży. Miejsce dotychczasowej przewodniczącej Bernadety Krynickiej, która została posłanką, zajął Wiesław Tadeusz Grzymała. Wiceprzewodniczącymi pozostały Alicja Konopka i Bogumiła Olbryś.

Zakończył się także w miejskim samorządzie okres przewagi „prezydenckiej koalicji” ukształtowanej w początkach kadencji. Utworzyło ją rok temu kilkoro radnych z list Prawa i Sprawiedliwości wspartych przez przedstawicieli pozostałych ugrupowań (z wyjątkiem Platformy Obywatelskiej). W opozycji formalnie zadeklarowanej pozostali wtedy samorządowcy z PO, a faktycznej także część z PiS. Większościowa grupa zgłosiła i wybrała na przewodniczącą Bernadetę Krynicką. Jej konkurentem był Wiesław Tadeusz Grzymała.

Minął rok i prezydencka większość już nie istnieje. Wskazują na to np. przegrane głosowania w ważnych sprawach wnoszonych przez ekipę prezydencką, np. zmian w budżecie, które umożliwiłyby forsowany mocno przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego projekt budowy Parku Papieża Jana Pawła II czy zdjęcie z porządku obrad ostatniej sesji sprawy stawek opłat za wodę i odprowadzanie ścieków. Kolejnym dobitnym dowodem stało się rozstrzygnięcie „sukcesji” po przewodniczącej Bernadecie Krynickiej. W imieniu klubu radnych PiS (tego „opozycyjnego”) Marianna Jóskowiak zgłosiła... Wiesława Tadeusza Grzymałę. Innych kandydatów nie było.

W tajnym głosowaniu Wiesław Tadeusz Grzymała otrzymał 13 głosów poparcia i został nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Łomży. Był w swojej karierze zawodowej m.in. nauczycielem i pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a ostatnio słynie jako producent wyśmienitych miodów.

Czy nowy przewodniczący będzie wspierał prezydenta czy nadal będzie w opozycji – dopytywał radny Ireneusz Cieślik.

- Jestem radnym z Prawa i Sprawiedliwości, z listy, z której wybrany został także prezydent Mariusz Chrzanowski. Nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że jestem osobiście czy wraz klubem w opozycji wobec prezydenta. Bez względu na przynależność i przekonania rolą przewodniczącego jest konsolidacja Rady Miejskiej i współpraca z władzami miasta – stwierdził Wiesław Tadeusz Grzymała.

W nowej roli poprowadził już dalsze obrady Rady Miejskiej. 

M.G.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 25.11.2015, 18:55
Pan Wiesław Grzymała to właściwa osoba na trudne czasy w mieście.

Pozostałe