Boże Ciało

  • 25.05.2016, 12:31 (aktualizacja 25.05.2016, 14:19)
  • Maciej Gryguc
Boże Ciało Karol Babiel/Grupa Medialna Narew
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, powszechnie zwana Bożym Ciałem, to jedno z najważniejszych świąt w liturgicznym kalendarzu Kościoła i największe masowe „wyznanie wiary“.

Miliony katolików w 60 dni po Wielkanocy dają świadectwo wiary wspólnie przemierzając ulice miast. Wyrażają radość i dziękczynienie modlitwą oraz śpiewem. W Polsce Boże Ciało obchodzone jest powszechnie od 1420 roku.

W tym roku uroczystości Bożego Ciała przypadają w czwartek 26 maja.

Telewizja Narew będzie tego dnia o godz. 10 transmitować na żywo mszę świętą z Matki Kościołów Ziemi Łomżyńskiej, czyli Katedry, po której na ulice Starówki (Sadowa, Polowa, aleja Legionów, Rządowa, Stary Rynek, Giełczyńska i Dworna) wyruszy procesja Bożego Ciała wspólna dla parafii katedralnej oraz OO. Kapucynów.

Mieszkańcy innych parafii także przejdą w procesjach przez miasto.

Z kościoła Miłosierdzia Bożego wierni wyruszą po mszy o godz. 10.30 (Mickiewicza, Moniuszki, Spółdzielcza, Broniewskiego, Bema, Prusa, Park Jana Pawła II); z kościoła Krzyża Świętego - po mszy o godz. 10.30 (Zawadzka, al. Piłsudskiego, Kazańska, Łagody); z kościoła NMP Częstochowskiej (osiedle Kraska); z kościoła Bożego Ciała – po mszy o godz. 12 (Przykoszarowa, Śniadeckiego, Strzelnicza, Niemcewicza, Kołłątaja); z kościoła św. Brunona z Kwerfurtu – po mszy o godz. 11 (Wojska Polskiego, Nowoprojektowana, Wesoła); z kościoła św. Andrzeja Boboli – po mszy o godz. 12 (Wąska, Górna, Boczna i Wąska). Procesje oznaczać będą zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy muszą się liczyć z okresowym zamknięciem wskazanych ulic.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe