„Dwójka” na dworze Królowej Nauk

  • 31.05.2016, 13:32
  • Maciej Gryguc
„Dwójka” na dworze Królowej Nauk
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży gościła uczestników „Cyferki 2016”, czyli finałowych zmagań XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich i młodszych.

Jubileuszowa rywalizacja w finale „Cyferki” zgromadziła 29 utalentowanych matematyków ze wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy, którzy wcześniej najlepiej spisali się w eliminacjach szkolnych, zmierzyli się z 20 trudnymi zadaniami mając godzinę na ich rozwiązanie. Poradzili sobie z nimi znakomicie, kończąc przeważnie przed czasem.

Po zmaganiach z zadaniami, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a czas oczekiwania na wyniki spędzili pod opieką Jadwigi Sosnowskiej i Jacka Sokołowskiego.

Zwycięzców konkursu, którego honorowym patronem był prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wyłoniła komisja w składzie: Urszula Suchodoła, Anna Bagińska i Barbara Kiełczewska /SP 2/, Bożena Wykowska i Monika Kozikowska /SP 4/, Małgorzata Szymusiuk /SP 5/, Joanna Jaroszewicz /SP 7/, Małgorzata Glińska /SP 9/ i Dorota Wierzbowska /SP 10/.

Lista laureatów jubileuszowej XV „Cyferki 2016”:

I miejsce – Maciej Popielarczyk /SP 7/ i Marcin Białczak /SP 2/

II miejsce – Igor Gruszfeld /SP 2/

III miejsce – Wojciech Maryn /SP 5/ i Bartosz Rogiński /SP 7/

IV miejsce – Maciej Popławski /SP 4/ i Dembowski Michał /SP 5/

V miejsce – Katarzyna Szumska /SP 10/ i Kacper Duda /SP 10/

Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z rąk sponsorów: Małgorzaty Brichacek, kierownika Oddziału Kasy Stefczyka w Łomży, Andrzeja Kiełczewskiego, prezesa Parku Przemysłowego Łomża oraz Grażyny Ważnej-Zwierzyńskiej, dyrektora SP 2.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom.

Szczególne podziękowania składamy sponsorom: Prezydentowi Miasta Łomża, Parkowi Przemysłowemu Łomża, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Łomży, Zakładowi Gospodarowania Odpadami w Łomży, Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Państwu Urszuli i Markowi Derejkom oraz Kasie Stefczyka Oddział w Łomży, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników konkursu w postaci wartościowych książek i różnych gadżetów. Nie zabrakło też na słodkie „co nieco”.

Jubileuszowy – XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Cyferka 2016” przeszedł już do historii. Mamy nadzieję, że w przyszłości wielokrotnie usłyszymy o jego uczestnikach jako laureatach innych konkursów matematycznych.

Organizatorki konkursu:
Joanna Kossakowska
Beata Garlicka
Izabela Targońska

Fot. Jacek Sokołowski

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe