Znakomity Rafał Pogorzelski

  • 14.06.2016, 10:50 (aktualizacja 14.06.2016, 10:58)
  • Maciej Gryguc
Znakomity Rafał Pogorzelski
Podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, które rozegrano na stadionie w Łomży świetny rekord życiowy i województwa ustanowił Rafał Pogorzelski („PREFBET ŚNIADOWO” Łomża) trenujący pod kierunkiem Andrzeja Korytkowskiego.

Nasz zawodnik w biegu na 2000 metrów z przeszkodami zajął drugą lokatę, przegrywając tylko z o pięć lat starszym Maciejem Bielawcem (Podlasie Białystok). Zwycięzca bardzo pomógł Rafałowi dyktując odpowiednie tempo biegu. Wynik 5:58,60 to nowy rekord województwa podlaskiego juniorów młodszych (poprzedni 5:59,52 ustanowił w 1995 roku Tomasz Dąbrowski z Podlasia), osiągnięcie pierwszej klasy sportowej. Przede wszystkim jednak to najlepszy w tym roku wynik w Polsce i drugi wynik juniora młodszego w Europie! Rafał Pogorzelski jest uczniem pierwszej klasy Liceum Sportowego w Łomży (APLO Łomża), trafił tu z PG Kobylin Borzymy gdzie trenował pod okiem Jana Maleszewskiego. Bardzo dobrze na zawodach w Łomży wypadli też inni uczniowie Liceum Sportowego. Przemysław Łyskawy (PREFBET/tr. Marek Mierzejewski) po raz kolejny w tym roku poprawił rekord życiowy i w trójskoku osiągnął najlepszy wynik w Polsce w tym sezonie wśród juniorów młodszych i zwyciężył z wynikiem 14.23 m. Również zwycięstwa odnieśli:Weronika Kulawczyk (PREFBET) w biegu na 400 metrów przez płotki - 67,70 oraz Damian Budziszewski (UKS Liceum Sportowe) w rzucie oszczepem juniorów młodszych - 56,28m. Na drugim stopniu podium stanęła też Zofia Tercjak (PREFBET) w biegu na 1500m - 4:52,95. Wszyscy ci zawodnicy mają zapewniony udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 4-6 sierpień Wrocław.

Maciej Gryguc

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe