Święto własnych oczu i uszu. Gdzie i jak warto spędzić Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego  

  • 14.07.2016, 15:45 (aktualizacja 20.07.2016, 15:50)
  • Maciej Gryguc
Święto własnych oczu i uszu. Gdzie i jak warto spędzić Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego ogłaszają 15 lipca internauci. Robią to od lat. Czy jednak można odłączyć część swojego organizmu – oczy, uszy, pamięć, ośrodek uczuć – i jeszcze być z tego zadowolonym? Można.

 

Dzień odpoczynku

Idea dnia bez komórki narodziła się właściwie od razu, gdy przenośne telefony wielkości i wagi cegieł pojawiły się w rękach tych nielicznych, których było na nie stać. Obecnie doczekaliśmy już zjawiska „fonoholizmu”, czyli uzależnienia od łączności bez kabla oraz „nomofobii” (z angielskiego: no-mobile-phone-phobia), czyli strachu przed pozbawieniem takiej łączności.

Czy zatem zrezygnowanie z telefonu komórkowego (przynajmniej na jakiś czas) jest możliwe? Jest. Potwierdził to amerykański student Jake Reilly i po 90 dniach powiedział: „Wszystko staje się prostsze”.

90 dni, czyli 2160 godzin to dużo. Ale 24 godziny może da się przeżyć.

Można to wyrzeczenie uzasadnić zupełnie poważnie: Bo telefon może wywoływać problemy zdrowotne, bo odbiera umiejętność rozmawiania twarzą w twarz, bo jest w nim pot i krew pracujących niewolniczo w kopalniach rzadkich metali, bo wyrzucone na śmietnisko aparaty mogą zatruwać środowisko.

A można sobie wytłumaczyć odczepienie "bezprzewodowej smyczy" i trochę bardziej na luzie - odpocząć, zwolnić, poużywać własnych oczu, uszu, rąk.

Warunek do spełnienia jest jeden - bez komórki nie może być nudno.

Proponujemy kilka sposobów na nudę i na spędzenie Światowego Dnia Bez Telefonu Komórkowego w Łomży i okolicach zaspokajając smak na życie.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe