Strefa się budzi

  • 17.07.2016, 22:41 (aktualizacja 17.07.2016, 22:46)
  • Maciej Gryguc
Strefa się budzi UM Łomża
Trzy działki z podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łomży chcą kupić dwie firmy. Obie reprezentują regionalny biznes i obie deklarują zatrudnienie kilkunastu osób.

Jak poinformował Urząd Miejski, dwiema nieruchomościami (obie po 1,04 ha) w rejonie ulic Akademickiej, Pileckiego i Spokojnej, zainteresowana jest firma GREENVIT sp. z. o.o. mająca siedzibę w Zambrowie. Od 2010 roku zajmuje się produkcją ekstraktów roślinnych dla potrzeb przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i paszowego. Kolejną (także 1,04 ha) chce kupić firma PIANPOLTEX sp. z o. o. z Łomży. Znana dotychczas z importu i dystrybucji tkanin zamierza uruchomić produkcję meblarską.

Obaj potencjalni nabywcy zgłosili się, gdy władze Łomży obniżyły ceny nieruchomości w podstrefie. Zambrowska spółka za dwie proponuje około 1,4 milion brutto, łomżyńska - niespełna 550 tys. za jedną. W nowych zakładach, które mają powstać do 2020 (GREENVIT) i 2018 roku (PIANPOLTEX) zatrudnienie ma znaleźć około 30 osób.

– To cieszy, gdyż każde nowe przedsięwzięcie, dające pracę naszym mieszkańcom jest bardzo ważne. Jestem przekonany, że to będzie impuls dla kolejnych przedsiębiorców do inwestowania w naszym mieście, gdyż nowe inwestycje to nowe miejsca pracy – komunikat Ratusza przytacza słowa zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Garlickiego.

Obie oferty spełniły warunki formalne przetargu. Dalsze negocjacje zaplanowane zostały w tym tygodniu.

Potencjalnych nabywców nie znalazły w tym przetargu jeszcze dwie działki z łomżyńskiej podstrefy. Jedna o podobnej wielkości jak każda ze wspomnianych  trzech i największa (niespełna 2,5 ha) w rejonie ulicy Ciepłej. Także miały znacznie obniżone ceny w porównaniu z pierwszymi próbami sprzedaży. Z terenów tworzących podstrefę SSSE wcześniej sprzedane zostały dwie działki,  na których już powstają zakłady firm Okleina i MAG.    

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe