Poznaj historię Puszczy Białowieskiej - VIDEO

  • 28.07.2016, 09:49 (aktualizacja 28.07.2016, 13:18)
  • Karolina Łomotowska
Poznaj historię Puszczy Białowieskiej - VIDEO
Wystawę pt. "Puszcza Białowieska - lasy naturalne czy też dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności" można oglądać w holu głównym Urzędu Miejskiego w Łomży. Ekspozycja składa się z 17 plansz prezentujących historię tego wyjątkowego miejsca.

Tablice ukazują skany m.in. map, pozwoleń na prowadzenie polowań czy też na pozyskanie drewna z puszczańskich lasów. Wszystkie przedstawione dokumenty świadczą o długotrwałym prowadzeniu gospodarki leśnej i kształtowaniu Puszczy Białowieskiej przez człowieka. Niektóre dokumenty pochodzą nawet sprzed 500 lat.

Wystawa jest okazją do poznania historii jednego z najbardziej unikalnych skarbów natury. Będzie można ją oglądać do końca tygodnia. 

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe