Mistrzowskie przeszkody Rafała Pogorzelskiego

  • 08.08.2016, 12:46 (aktualizacja 08.08.2016, 12:57)
  • Maciej Gryguc
Mistrzowskie przeszkody Rafała Pogorzelskiego
Bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu zawodnicy klubu „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Sześcioro zawodników i dwie sztafety 4x400, które startowały wcześniej w czerwcowych eliminacjach, zdobyli 31 punktów co w stawce 223 klubów zdobywających punkty dało 32 miejsce. Sukces ma także barwę złota za sprawą Rafała Pogorzelskiego, mistrza OOM na 2000 metrów z przeszkodami.

Uczeń Liceum Sportowego w Łomży (APLO), jeden z pięciu, którzy brali udział w tych zawodach, jest podopiecznym trenera Andrzeja Korytkowskiego. Jest w tym roku liderem list krajowych na 2000 metrów z przeszkodami (5:53.77) oraz tegorocznym finalistą Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych z gruzińskiego Tbilisi. Jak przystało na faworyta, Rafał Pogorzelski bardzo dobrze poradził sobie z presją i oczekiwaniami. W bardzo dobrym stylu został zwycięzcą wrocławskiej olimpiady na bardzo trudnym i ciężkim dystansie.

- Bieg na początku był rozgrywany ze średnią prędkością, a Rafał po przebiegnięciu 600. metrów zdecydował się na podkręcenie tempa, więc zaatakował na rowie z wodą momentalnie zyskując kilka metrów przewagi. Z każdą przeszkodą nasz biegacz zyskiwał coraz większą przewagę, która na mecie wyniosła około 20 metrów. Zwycięstwo Rafała ani przez moment nie było zagrożone – relacjonuje Andrzej Korytkowski. - Jego wynik - 5:55.82 - jest najlepszym rezultatem jaki uzyskał junior młodszy zdobywając mistrzostwo Polski od 2006. roku. Dokonał tego wtedy obecny olimpijczyk z Rio de Janeiro Krystian Zalewski (5:48.09). Uważam, że Rafał na pewno był w stanie pobiec poniżej 5:50, ale ze względu na wietrzne warunki i dwóch bardzo groźnych rywali nie chcieliśmy ryzykować i atakować od samego startu, bo priorytetem był złoty medal.

W ocenie szkoleniowca, na pochwałę zasługuje cała ekipa, ponieważ wszyscy walczyli ambitnie i z poświęceniem. Bardzo dobre rekordy życiowe i awanse uzyskały Weronika Kulawczyk i Małgorzata Tercjak. Jak podkreśla Andrzej Korytkowski, Gosia przyjechała na Mistrzostwa z 19. wynikiem, ale po bardzo dobrym techniczne biegu awansowała na 10. lokatę. Natomiast jeszcze większy skok (z 23. lokaty) zanotowała Weronika Kulawczyk. Nasza płotkarka poprawiła w eliminacjach rekord życiowy z 67.48 na 66.92 co dało jej do finału. Tam po raz drugi poprawiła „życiówkę” na 65.72 i ostatecznie była 11. Dziesiąte miejsce na 1500m zajęła Zofia Tercjak - 4:52.20, a w tym samym biegu Aleksandra Matejkowska była 19. - 5:03.94. Natomiast w rzucie młotem Piotr Brański zajął miejsce 17., wynikiem 43,62.

Również na tych samych zawodach 9. lokatę zajął zawodnik UKS Liceum Sportowe Łomża Damian Budziszewski z wynikiem 56.40 (w elim. 59.47)

Sukcesy mogły by być jeszcze lepsze bo ze względu na skręcenie stawu skokowego na zawody nie pojechał lider tabel ogólnopolskich w trójskoku Przemysław Łyskawy który w najgorszym swoim konkursie w tym sezonie miał wynik lepszy od Mistrza Polski…

Maciej Gryguc

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe