Skansen w Nowogrodzie drugim najciekawszym w Polsce

  • 12.09.2016, 14:44 (aktualizacja 12.09.2016, 14:54)
  • Karolina Łomotowska
Skansen w Nowogrodzie drugim najciekawszym w Polsce
3211 głosów i drugie miejsce zdobył Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie w konkursie na najciekawszy skansen w Polsce, zorganizowanym przez portal www.kulturaonline.pl. Pierwsze miejsce i 3605 głosów należy do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

W konkursie wzięło udział 31 instytucji z całej Polski. Nowogrodzki skansen długo był na prowadzeniu i wszystko wskazywało na to, że wizytówka naszego regionu zyska miano najciekawszej. Jak się okazało, konkurencja nie straciła czujności. W nagrodę za drugie miejsce Skansen Kurpiowski otrzyma siedmiodniową kampanię promocyjną na portalu www.kulturaonilne.pl w zakładce "Plastyka" lub "Design" (do wyboru) oraz artykuł sponsorowany, który będzie umieszczony na stronie bezterminowo.

Na trzeciej pozycji rankingu uplasowało się Muzeum Wsi Kieleckiej, a na czwartej Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie został założony 19 czerwca 1927 roku przez Adama Chętnika i jest drugim najstarszym muzeum na wolnym powietrzu. 

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe