II Europejski Dzień Języków Obcych w Venedzie. Es war toll!!!

 • 30.09.2016, 11:41 (aktualizacja 30.09.2016, 11:53)
 • Maciej Gryguc
II Europejski Dzień Języków Obcych w Venedzie. Es war toll!!!
Uczniowie i nauczyciele łomżyńskich i okolicznych szkół świętowali razem z mieszkańcami miasta II Europejski Dzień Języków Obcych w Galerii Veneda. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego Koło Łomża nauczycielki języka niemieckiego wspomagane przez koleżanki nauczające innych języków obcych.

Stowarzyszenie działa już od ponad 6 lat przy Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łomży.

Tor dobrych zabaw

Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom i ich rodzicom potrzeby znajomości języków obcych, w szczególności języka niemieckiego. Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała stoiska, gdzie można było wziąć udział w licznych konkursach, quizach, grach, zabawach oraz zagadkach. Każdy mógł samodzielnie wykonać wybraną flagę bądź stworzyć kolaż.

Otwarcia imprezy dokonała nauczycielka języka niemieckiego i koordynatorka całego przedsięwzięcia Adrianna Sierzputowska. Dzieci i młodzież zaczynały „tor zabaw” od stolika ze smakołykami niemieckimi , gdzie na początku otrzymywały pasek z miejscami na pieczątki. Po zebraniu na każdym stoliku kompletu pieczątek wracały z powrotem po słodki upominek. Po drodze uczestnicy otrzymywali oczywiście gadżety i słodycze.

Kolejnym punktem była prezentacja przez uczniów piosenek w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W przerwach można było sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych w quizie przygotowanym i poprowadzonym przez Renatę Krynicę.

Uczestnicy i organizatorzy
W Europejskim Dniu Języków Obcych udział wzięli uczniowie i nauczyciele z następujących szkół:

 • Publiczne Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży

 • Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży

 • Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży

 • II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Łomży

 • Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie

 • Szkoła Podstawowa im. mjr Władysława Raginisa w Piątnicy

 • Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy

 • Gimnazjum w Zbójnej

 • Publiczne Gimnazjum w Śniadowie

 • Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku

 • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie


 

Organizacyjnie w przedsięwzięcie zaangażowanych było aż 10 szkół z Łomży i okolic. Przede wszystkim były to placówki, w których pracują na co dzień członkowie PSNJN Koło Łomża: Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży z Dorotą Gadawską i Elżbietą Bronakowską; Publiczne Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży z Iwoną Kulką; Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie z Adrianną Sierzputowską i Renatą Krynicą; Gimnazjum w Zbójnej z Ewą Korytkowską; Publiczne Gimnazjum w Śniadowie z Magdaleną Szabłowską-Poredą; Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy z Dianą Wojciechewicz; Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie z Małgorzatą Rzodkiewicz; Szkoła Podstawowa im. mjr Władysława Raginisa z Moniką Nieścier; Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży z Sylwią Makowską; II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Łomży z Elżbietą Nieciecką.

Bardzo chętnie przyłączyli się do akcji propagowania nauki języków obcych także nauczyciele niezrzeszeni w stowarzyszeniu, a uczący języka angielskiego oraz rosyjskiego.

Na nasze zaproszenie odpowiedziała także native-speaker Silvia Żelazna, która na co dzień naucza języka niemieckiego i angielskiego w szkole językowej „Linguo”. Zachęcała ona dzieci i młodzież do nauki , pokazując nowe metody i sposoby uczenia się języka obcego.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom. Bez nich nie udałoby się nam pozyskać nagród i gadżetów dla uczestników konkursów. Są to: Instytut Austriacki, Ambasada Szwajcarska, Drukarnia Kamil Borkowski, hotel COLNUS, usługi informatyczne firma INCRED, Wydawnictwa Szkolne PWN oraz Pearson.

Składamy podziękowania Przedszkolu Publicznemu TWP „Pinokio” za udostępnienie nam stoliczków i krzesełek oraz Andrzejowi Modzelewskiemu za perfekcyjne nagłośnienie naszej imprezy. Dziękujemy także Martynie Polkowskiej z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli za pomocną dłoń podczas organizacji tak dużego wydarzenia. Nie możemy zapomnieć o galerii VENEDA, która umożliwiła nam przeprowadzenie tak wielkiej akcji promującej edukację.

Dziękujemy również Grupie Medialnej Narew za objęcie patronatem medialnym naszego przedsięwzięcia!

II Europejski Dzień Języków Obcych został zorganizowany ogromnym nakładem pracy i poświęceniem wolnego czasu zarówno ze strony nauczycieli organizujących go, jak też ze strony uczniów.

Brawo! Tak trzymać! Z niecierpliwością czekamy na trzecią edycję Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Organizatorzy

fot. Stoiska z zabawami, quizami zarówno dla dzieci jak i dorosłych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe