Stefan Krajewski na czele Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie

  • 30.10.2016, 23:12 (aktualizacja 30.10.2016, 23:15)
  • Maciej Gryguc
Stefan Krajewski na czele Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie
"Zmiana warty w podlaskim PSL" - tak zaczyna się informacja o zjeździe ludowców w Białymstoku. Dotychczasowego prezesa wojewódzkich struktur partii. posła Mieczysława Baszko (55 lat) zmienia na pozycji lidera Stefan Krajewski (35 lat). Zdobył poparcie 85 uczestników i wygrał z kontrkandydatem o 2 głosy.

"Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie" – przytacza internetowa strona PSL słowa nowego prezesa. – "Ludowcy nigdy nie obiecywali gruszek na wierzbie i nigdy tego robić nie będziemy. Zrobimy jednak wszystko, by wrócili do nas wyborcy, którzy może i uwierzyli na moment w obietnice na wyrost, odeszli od nas, ale dziś sami potrzebują pomocy i my będziemy to czynić. Chcemy również przekonać do siebie kolejne osoby i wspólnie pracować nad rozwojem naszego województwa".

W białostockim zjeździe wziął udział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (35 lat). Podkreślał mocną pozycję ludowców w województwie podlaskim, której dowodem jest np. największy klub radnych w Sejmiku województwa, liczący 9 osób. " – Stać nas jednak na więcej. Cel jest jasny i prosty. We wszystkich powiatach wystawić listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdobyć jak najlepszy wynik, utrzymać pozycję w województwie, utrzymać pozycję dominującą w samorządzie, w Sejmiku województwa podlaskiego – cytuje portal ludowców.

Dziennikarzom po ogłoszeniu wyników Stefan Krajewski powiedział m. in., nie przewiduje żadnych zmian w relacjach koalicyjnych z PO w samorządzie województwa, ani personalnych we władzach regionu: " Mam nadzieję, że nie będzie rozdarcia wewnętrznego województwa" - przytaczają media.

Nota biograficzna (na podstawie psl.pl)

Stefan Krajewski urodził się w Zambrowie. Wychował się w pobliskim Krajewie Białym w rodzinie rolniczej o tradycjach patriotycznych i społecznikowskich. Ukończył europeistkę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studia podyplomowe „Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Mimo młodego wieku ma już bardzo bogatą kartę dokonań zawodowych i społecznych. Pracował m. in. w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zambrowie, a w ostatnich latach kierował regionalnym oddziałem ARiMR w Łomży. Od jesieni ubiegłego roku, gdy Mieczysław Baszko zdobył mandat poselski,  Stefan Krajewski jest w zarządzie województwa podlaskiego.  

Dal się także poznać w funkcjach społecznych. Był radnym powiatu zambrowskiego. W 2014 roku w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego, głosami 6241 wyborców, zdobył mandat radnego w okręgu m. in. z Łomżą i Zambrowem. Jest ponadto przewodniczącym zarządu wojewódzkiego Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników oraz członkiem prezydium zarządu krajowego tej organizacji. Reprezentuje Związek w grupie dialogu obywatelskiego przy Komisji Europejskiej w Brukseli. Angażuje się akcje charytatywne m.in. „Szlachetna Paczka”. Za aktywność społeczną i polityczną został odznaczony medalem „Zasłużony dla rolnictwa”, medalem Komisji Edukacji Narodowej, „Medalem Świętego Izydora Oracza”, Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków oraz „Złotą koniczynką”.

 

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe