Chór "Carmen Fidei" z sukcesami i "pełnoletnim" dyrygentem

  • 06.11.2016, 18:50 (aktualizacja 07.11.2016, 14:37)
  • Maciej Gryguc
Chór "Carmen Fidei" z sukcesami i "pełnoletnim" dyrygentem
Śpiewacy z Parafii Krzyża Świętego znowu na muzycznym podium! Chór "Carmen Fidei" pod dyrekcją organisty Michała Rajewskiego odniósł duży sukces na VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni w Chełmnie

Męski Zespół Wokalny wyśpiewał Srebrne Pasmo, czyli zajął drugie miejsce,  a  Chór Mieszany - Brązowe Pasmo za trzecie miejsce. Ponadto Carmen Fidei otrzymał nagrodę wojewody kujawsko - pomorskiego, puchar burmistrza Chełmna  i puchar dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury. W konkursie rywalizowało 13 zespołów z różnych stron Polski.

Warto dodać, że do Chełmna chór jechał nie tylko po to, aby rywalizować wokalnie.

- Nasi śpiewacy modlili się także w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, gdzie z innymi chórzystami zapewnili oprawę artystyczną Uroczystej Mszy świętej. Właśnie w tej świątyni ogłoszone zostały wyniki konkursu ,wręczone nagrody a na zakończenie odbył się koncert laureatów - informuje kierownictwo chóru.

Opromieniony sukcesami zespół zaprezentował się także łomżyńskiej publiczności w niedzielę 6 listopada w kościele Krzyża Świętego. Był to specjalny Koncert Papieski, który przypadł w 18. rocznicę pracy artystycznej dyrygenta Michała Rajewskiego.

Grupa Medialna Narew chórem, choć bez porównania mniej harmonijnym niż "Carmen Fidei", serdecznie gratuluje całemu zespołowi i dyrygentowi.    

Maciej Gryguc

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja to ja
Ja to ja 08.11.2016, 12:59
Wielkie halo zdobywac laury na organizowanym przez siebie konkursie :-) raczej wstyd wystepowac i samemu sobie przyznawac nagrody. To samo bylo na konkursie chorow w Lomzy gdzie p. Michal byl dyrektorem artystycznym, pomyslodawca i organizatorem konkursu a jego chor dostal nagrody :-) ale kto by sie takimi "szczegolami" interesowal? :-)

Pozostałe