Ortografia i osadzeni

  • 06.11.2016, 22:08 (aktualizacja 06.11.2016, 22:12)
  • Maciej Gryguc
Ortografia i osadzeni Służba Więzienna www.sw.gov.pl
Po raz trzeci Zakład Karny w Czerwonym Borze organizuje Ogólnopolskie Dyktando Skazanych. Tym razem pod hasłem "Z polszczyzną za pan brat".

Jak poinformował porucznik Dariusz Śmiechowski, w sprawdzianie umiejętności ortograficznych weźmie udział 56 więźniów z 47 jednostek penitencjarnych. Ortograficzne zmagania rozpoczynają się w poniedziałek.

Dyktando organizowane jest przez największą podlaską jednostkę penitencjarną po raz trzeci wspólnie z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży, która tradycyjnie przygotowała tekst dyktanda. Wydarzenie ma rzeczywiście ogólnopolski zasięg. Rok temu, w drugiej edycji na podium znaleźli się reprezentanci placówek penitencjarnych z Zielonej Góry, Nowego Wiśnicza i Hajnówki.    

tekst: por. Dariusz Śmiechowski, (opr. MG)

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe