Kolejne chóralne laury dla "Carmen Fidei"

  • 23.11.2016, 13:25
  • Karolina Łomotowska
Kolejne chóralne laury dla "Carmen Fidei"
Trzecie miejsce wyśpiewał Męski Zespół Wokalny Chóru "Carmen Fidei" z Parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży na V Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, kilka dni temu.

Do kolejnego sukcesu na ogólnopolskim forum wokalnym poprowadził go dyrygent i organista - Michał Rajewski. A "Carmen Fidei" istnieje dopiero od kwietnia 2016 roku. - To najlepszy dowód na to, że piękne owoce przynoszą talent i ciężka praca tylko razem wzięte; że wspólne śpiewanie na chwałę Bożą to szczególna radość, forma modlitwy i ewangelizacji - mówił organista Michał Rajewski.

Imprezą towarzyszącą konkursowi w Aleksandrowie Kujawskim była I Ogólnopolska Sesja Naukowa "Sacrum w muzyce chóralnej", którą, pod honorowym patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, zorganizowano w pobliskim Ciechocinku. Dyrygent "Carmen Fidei" Michał Rajewski przedstawił referat pt. "Popularyzacja muzyki sakralnej poprzez organizację konkursów chóralnych".

Karolina Łomotowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe