Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

  • 02.12.2016, 11:16
  • Karolina Łomotowska
Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie
Kwestie dotyczące oszustw "na wnuczka" oraz bezpieczeństwa pieszych poruszyli z seniorami łomżyńscy policjanci. Funkcjonariusze przybliżyli także sposób działania i cel narzędzia, jakim jest krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania otrzymali także elementy odblaskowe.

Spotkanie z mieszkańcami osiedla Łomżyca odbyło się w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę seniorów na ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach. Rozdawali odblaski zachęcając do korzystania z tych elementów podczas spacerów po zmroku. Poruszona była kwestia oszustw „na wnuczka” i wielu modyfikacji tego przestępstwa. Omówione zostały także zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Uczestnicy spotkanie chętnie dzielili się z policjantami swoimi obserwacjami dotyczącymi możliwości poprawy bezpieczeństwa starszych mieszkańców tej części miasta.

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe