Ruszyła pierwsza w Polsce północno-wschodniej Szkoła Giełdowa

  • 08.12.2016, 12:44
  • Karolina Łomotowska
Ruszyła pierwsza w Polsce północno-wschodniej Szkoła Giełdowa
Szkoła Giełdowa ruszyła na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. To efekt realizowanego wspólnie z Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych programu edukacyjnego skierowanego do studentów, pracowników i wszystkich zainteresowanych rynkami finansowymi. Celem jest kształcenie w zakresie obrotu papierami wartościowymi i innymi instrumentami finansowymi.

Otwierając Szkołę Giełdową, prof. Lech Dzienis, rektor PB, podkreślał aktywność i kreatywność Wydziału Zarządzania. - Za Giełdą stoją pieniądze, a ludzi zawsze interesowało, jak je zdobywać. Życzę wszystkim uczestnikom, jak najwięcej "dodatnich plusów" - mówił z uśmiechem rektor. 

To pierwsza Szkoła Giełdowa w Polsce północo-wschodniej. Podczas otwarcia prof. dr hab. Małgorzata Zaleska, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, wygłosiła wykład inauguracyjny: Giełda fundamentem polskiej gospodarki.

Szkoła Giełdowa obejmuje dwa kursy: dla początkujących (już 9-11 grudnia) i dla zaawansowanych (w marcu). Zajęcia w Szkole Giełdowej poprowadzą wykładowcy uczelni wyższych, praktycy i specjaliści rynku kapitałowego. Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymają certyfikat.

Kurs skierowany jest do osób, które myślą o inwestowaniu na giełdzie - teraz lub w przyszłości. Więcej informacji i zapisy na stronie https://www.gpw.pl/osrodki. Udział w Szkole Giełdowej jest odpłatny. Z opłat zwolnieni są nauczyciele przedsiębiorczości i dziennikarze zajmujący się tą tematyką.

Warto dodać, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie organizuje konkurs o nagrodę Prezesa Zarządu GPW na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką na temat rynku kapitałowego. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie studentów i doktorantów do poszerzania wiedzy na temat rynku kapitałowego, instytucji tworzących jego infrastrukturę, a także nowoczesnych instrumentów finansowych.

Więcej o konkursie: https://www.gpw.pl/konkursy_prace

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe