Nagrodzeni za szczególnie osiągnięcia w nauce

  • 14.12.2016, 11:38
  • Karolina Łomotowska
Nagrodzeni za szczególnie osiągnięcia w nauce
Pięćdziesięciu uczniów, w tym pięciu z łomżyńskich szkół, otrzyma stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016, przyznane podczas ostatniego posiedzenia przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Stypendyści otrzymają jednorazowo 4000 zł na osobę. W ich gronie znaleźli się łomżyniacy: Mikołaj Ruszczyk i Wiktor Walewski z Publicznego Gimnazjum nr 6, Wiktoria Sasinowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Michał Marcińczyk i Piotr Jacak ze Szkoły Podstawowej nr 7. Nagrodzeni są laureatami konkursów wojewódzkich.

Jak podaje portal wrotapodlasia.pl, ogółem wpłynęło 695 wniosków, z czego 205 ze szkół podstawowych, 322 z gimnazjów i 168 ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego, a 67 osób spośród 695 nie spełniło wymagań formalnych.

Na początku grudnia odbyło się posiedzenie Kapituły, której członkowie, po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, rekomendowali zarządowi województwa podlaskiego kandydatów z tytułem pięciokrotnego, czterokrotnego oraz trzykrotnego laureata konkursu wojewódzkiego (szkoły podstawowe i gimnazjalne) oraz laureatów olimpiad na szczeblu centralnym (szkoły ponadgimnazjalne). W przypadku tożsamych osiągnięć w olimpiadach na szczeblu centralnym, kryterium różnicującym była średnia ocen ze świadectwa szkolnego za rok szkolny 2015/2016.

Uroczystość wręczenia stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce odbędzie się 29 grudnia 2016 r. o godz. 10.00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury – Kampus Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1L). Po uroczystej Gali wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do zwiedzania z przewodnikiem Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy (ul. Konstantego Ciołkowskiego 1J).

Warunkiem wypłacenia stypendium jest wypełnienie oświadczenia przez stypendystów najpóźniej do 21 grudnia 2016 roku na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

15-888 Białystok

ul. Wyszyńskiego 1

z dopiskiem: Urszula Wasyluk-Żukowska (stypendia)

Oświadczenie znajduje się w załączniku na stronie www.wrotapodlasia.pl

Zobacz pełną listę stypendystów

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe