Otwarcie filii Środowiskowego Domu Samopomocy [FOTO]

  • 19.12.2016, 14:19
  • Karolina Łomotowska
Otwarcie filii Środowiskowego Domu Samopomocy [FOTO]
Otwarta została filia, działającego od dwudziestu lat Środowiskowego Domu Samopomocy, mającego być "drugim domem" i wsparciem dla osób z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną.

- Sprawa Środowiskowego Domu Samopomocy rozpoczęła się w piątym dniu mojej pracy - mówiła Agnieszka Muzyk, zastępca prezydenta Łomży. - Wtedy odwiedzili mnie rodzice dzieci, które nie mogły liczyć na pomoc w postaci takiego ośrodka. Nie było wtedy rozwiązania dla osób, które mają upośledzenie znaczne lub głębokie, wychodzą poza opiekę edukacyjną i nie mogą korzystać z ośrodka rewalidacyjnego. Wtedy tym rodzicom obiecałam, że pomożemy im rozwiązać problem, na który w Łomży od wielu lat przymykało się oko.

"To jest wielki dzień" - podkreślała podczas uroczystości otwarcia filii dyrektor Małgorzata Macieboch. W ośrodku osoby niepełnosprawne otrzymują niezbędną pomoc i wsparcie. Będą tam prowadzone zajęcia terapeutyczne i rehabilitacje. Podopieczni ośrodka, otwartego w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku będą mieli zapewniony również ciepły posiłek.

- Była ogromna potrzeba zorganizowania takiego miejsca dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną - mówił Małgorzata Macieboch, dyrektor filii Środowiskowego Domu Samopomocy. - Podjęliśmy działania i udało się otrzymać ministerialne pieniądze. Nasz ośrodek zapewnia miejsce piętnastu osobom, a w tej chwili mamy już listę oczekujących, mimo, że ośrodek działa dopiero dwa miesiące.

W uroczystości otwarcia filii Środowiskowego Domu Samopomocy, znajdującego się przy Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5) uczestniczyli m.in. władze miasta oraz biskup Tadeusz Bronakowski. Była to również okazja do podzielenia się opłatkiem i składania sobie świątecznych i noworocznych życzeń.

Karolina Łomotowska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe