Politechnika Dzieciom

  • 27.12.2016, 11:21 (aktualizacja 27.12.2016, 11:25)
  • Maciej Gryguc
Politechnika Dzieciom Politechnika Białostocka
Fundację „Pomóż Im” opiekującą się pacjentami białostockiej kliniki onkologii dziecięcej (także tymi, którzy zakończyli już leczenie) postanowił wesprzeć w swojej rokrocznej akcji „Politechnika Dzieciom” Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej.

Działania na rzecz fundacja, która prowadzi również Domowe Hospicjum dla Dzieci, studenci rozpoczęlio już w listopadzie. Zakończyła się przed świętami podsumowaniem podczas opłatkowego spotkania w uczelnianym Klubie Gwint.

Jak informuje Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej, przez tych kilka tygodni kwestujących studentów - poprzebieranych za postacie z bajek - można było spotkać na wydziałach i w pokojach administracji, w akademikach i bibliotece. Studenci zapraszali na pokazy taneczne i karaoke, do udziału w loterii fantowej i…jedzenia pączków. Przy wszystkich tych okazjach mówili o celu tegorocznej zbiórki.

Kulminacją akcji „Politechnika Dzieciom” była licytacja podczas spotkania opłatkowego. Studenci, pracownicy i przyjaciele uczelni przekazali jako nagrody m.in. zaproszenie na koncert sylwestrowy w Operze i Filharmonii Podlaskiej ufundowane przez dyrektora Damiana Tanajewskiego, kolaż zdjęć autorstwa Piotra Sawickiego przedstawiający łazika marsjańskiego Hyperion 2 na ulicy Grunwaldzkiej w Białymstoku przekazany przez prof. Andrzeja Seweryna, płyty zespołów występujących w Gwincie - od prowadzących klub, czy rysunek przedstawiający cerkiew św. Mikołaja w Białowieży autorstwa Władysława Pietruka. Aukcję wybranych przedmiotów w niezwykłym stylu poprowadził prof. Piotr Banaszuk. Dzięki jego inwencji, do puszek Fundacji trafiło ponad 4 tysiące złotych. A ci, którzy nie zdecydowali się na udział w licytacji, mogli wesprzeć akcję Politechnika Dzieciom poprzez "zakup" specjalnie przygotowanych prezentów przygotowanych przez Dział Promocji PB. Były m.in. "zestawy dla pisarzy", "dla biegaczy", "dla tych, co na diecie". Rektor prof. Lech Dzienis przekazał pamiątki ze swoich podróży m.in. do Chin. Autorski kalendarz na 2017 rok z fotografiami przedstawiającymi piękną podlaską przyrodę ofiarował także dr inż. Paweł Tadejko. Natomiast nasza pracownica Magdalena Niedźwiedzka podarowała swoją powieść "Królewska heretyczka".

- Hojność studentów i pracowników Politechniki Białostockiej była wielka. Ze swojej strony dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję Politechnika Dzieciom. Wspólnymi siłami zebraliśmy sumę 15 590,57 zł, które przekażemy Fundacji "Pomóż Im". Bogatsi o doświadczenia jesteśmy pewni, że za rok uzbieramy jeszcze więcej! - mówi koordynator akcji Politechnika Dzieciom Mateusz Andruszkiewicz.


 

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe