Pożegnaliśmy Zenka Piechocińskiego - dobrego człowieka

  • 29.12.2016, 15:43 (aktualizacja 29.12.2016, 21:17)
  • Maciej Gryguc
Pożegnaliśmy Zenka Piechocińskiego - dobrego człowieka
Z Zenkiem już teraz pozostaniemy tylko wspomnieniami. Można by wiele mówić jak niezwykłą był osobą, ale myślę, że wszyscy mamy to samo przeświadczenie – pożegnaliśmy dobrego człowieka – mówił Marek Strzaliński, były wojewoda łomżyński.

Był jedną z osób zgromadzonych nad mogiłą Zenona Piechocińskiego, w której umieszczona została urna z prochami wybitnego łomżyniaka. „Jego serce biło zawsze po lewej stronie” - wspominali jego zaangażowanie polityczne i wrażliwość.

Uroczystość pogrzebowa na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej miała charakter świecki. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym najbliżsi Zenka Piechocińskiego – Teresa Polecka, dzieci, wnuki, jego przyjaciele i znajomi, którym przez tyle lat dostarczał radości swoim nietuzinkowym spojrzeniem na świat i poczuciem humoru, a także mądrych rad. Wśród żałobnych wieńców znalazł się także ten od Artura Filipkowskiego i Grupy Medialnej Narew, z którą Zenek na wiele sposobów współpracował.

Uczestnicy pożegnania słuchali wspomnień, jak Zenek angażował się w pracę zawodową i działania społeczne, jak potrafił wyciągać z wody wielkie ryby, jak recytował z pamięci równie wielkie fragmenty dzieł literackich. Ocierali łzy jak np. Anna Jakubowska, która jeszcze 1 maja tego roku z Zenkiem Piechocińskim brała udział w tradycyjnym łomżyńskim „minipochodzie” Święta Pracy i Polski w Unii Europejskiej. Obiecała, że będzie starała się organizować nadal te uroczystości. Tylko trasa pochodu będzie dłuższa – kończyć się będzie przy mogile Zenka Piechocińskiego

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe