Waldemar Pędziński poprowadzi dialog

  • 30.12.2016, 10:30 (aktualizacja 30.12.2016, 10:41)
  • Maciej Gryguc
Waldemar Pędziński poprowadzi dialog
Waldemar Pędziński reprezentujący Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, został wybrany na przewodniczącego Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Białymstoku. Zastąpił w tej funkcji przedstawiciela środowisk związkowych Józefa Mozolewskiego, szefa NSZZ Solidarność Regionu Podlasie.

Portal Wrota Podlasia przytacza fragment pierwszego wystąpienia nowego przewodniczącego WRDS.

- Dziękuję za wybór. Poprzeczka przewodniczenia ustanowiona została wysoko tak pod względem organizacyjnym – ale tego się nie boję, bo lubię dobrą organizację, ale także pod względem wartości. Ja jestem człowiekiem dla którego ważnymi są: praca, dobro społeczne, skuteczność działania. I w tych elementach będę się nadal doskonalił, by państwu wstydu nie przynieść – podkreślał Waldemar Pędziński.

Jest doktorem nauk medycznych. Od 1999 roku prowadzi niepubliczną placówkę ochrony zdrowia (była jedną z pierwszych w województwie podlaskim) Łomżyńskie Centrum Medyczne. Wcześniej był m. in. dyrektorem łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego, a także rektorem uczelni im. Jańskiego w Łomży.

Dotychczasowy przewodniczący Józef Mozolewski, szefowi NSZZ Solidarność, który przewodził działaniom WRDS przez ostatni rok, otrzymał podziękowania za ten czas pracy.

- Od nowa zbudowaliśmy instytucję, której celem nadrzędnym miał być dialog pracodawców, związkowców, samorządowców i strony rządowej. I to się udało. Powstało sprawne i efektywne narzędzie, przywrócono właściwą rolę dialogu społecznego – powiedział.

Podkreślił też pozytywną rolę Jerzego Leszczyńskiego, marszałka województwa podlaskiego, który w grudniu 2015 roku powołał Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego (jeszcze według poprzednich przepisów).

- Ten rok pokazał, że WRDS-y są potrzebne, gdzie głos pracodawców czasami odmienny od głosu związkowców, czy samorządowców może być inny. I dobrze, że jest takie miejsce, gdzie możemy wzajemnie wysłuchać swoich argumentów mówił Jerzy Leszczyński.

Jak podaje portal Wrota Podlasia, Wojciech Winogrodzki, wiceprezes zarządu Podlaskiego Związku Pracodawców wyraził nadzieję, że w przyszłości Rada skuteczniej będzie – jak się wyraził – „docierała do świadomości dysydentów”. Jego zdaniem, w 2017 roku działalność WRDS powinna skupić się na sprawach gospodarczych, bo to one są najważniejsze.

Wiceprzewodniczącymi Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Białymstoku zostali: marszałek Jerzy Leszczyński, wojewoda Bohdan Paszkowski, Józef Mozolewski, Eugeniusz Muszyc, Zbigniew Jan Lenart, Ireneusz Wiśniewski, Wojciech Winogrodzki i Krzysztof Żukowski.


 

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe