EDPOL firmą Fair Play

  • 09.01.2017, 09:48
  • Karolina Łomotowska
EDPOL firmą Fair Play
Już po raz dziewiąty łomżyńska firma EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o. odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play” otrzymując w tegorocznej edycji Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2016”, Platynowy Laur oraz nominację do nagrody głównej.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest działaniem, które od 1998 roku zachęca Polskie firmy do prowadzenia aktywności w obszarze etycznej odpowiedzialności biznesu zarówno wobec zatrudnianych pracowników, jak też w stosunku do społeczności lokalnej i środowiska naturalnego. Pierwsza edycja konkursu z 1998 r. była skierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw, natomiast kolejne do wszystkich firm w Polsce niezależnie od liczby zatrudnianych pracowników.

Firma Edpol, która działa w Łomży od 1991 roku specjalizuje się w branży spożywczej. Z roku na rok poszerzając swoją ofertę produkuje przyprawy, mieszanki przyprawowe, mieszanki funkcjonalne, paniery, koncentraty, zupy, sosy i przyprawy sypkie w saszetkach oraz galanterię słodką. Ponadto specjalizuje się we wdrażaniu i kreowaniu kompleksowych rozwiązań technologicznych w zakresie tworzenia i stosowania dodatków do żywności dla branży mięsnej, owocowo-warzywnej, rybnej, piekarniczej, cukierniczej oraz przedsiębiorców z sektora hotelarsko-gastronomicznego. Prowadzi też ekspansję na rynki zagraniczne w tym do Chin i Skandynawii.

W konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play” brane są pod uwagę między innymi takie aspekty działalności firm jak: przestrzeganie uczciwych reguł i rzetelnego traktowania kontrahentów oraz pracowników, dbałość o lokalną społeczność, wywiązywanie się z zobowiązań podatkowych, troska o środowisko naturalne oraz piecza nad jakością i bezpieczeństwem produkowanych towarów i usług.

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe