Twórcy z błogosławieństwem i planami na nowy rok - VIDEO

  • 10.01.2017, 15:00 (aktualizacja 11.01.2017, 10:31)
  • www.narew.info| Polub nas na Facebook-u
Twórcy z błogosławieństwem i planami na nowy rok - VIDEO
Do tradycji środowisk twórczych Łomży i całej Diecezji Łomżyńskiej należą spotkania świąteczno - noworoczne

„Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, Kościół potrzebuje sztuki. Musi bowiem sprawiać, aby rzeczywistość duchowa, niewidzialna, Boża, stawała się postrzegalna, a nawet w miarę możliwości pociągająca” - fragmentami listu papieża Jana Pawła II do artystów zwrócili się do łomżyńskiego środowiska twórców ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski oraz ksiądz Marian Mieczkowski, proboszcz parafi katedralnej a zarazem Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych.

Tradycja świąteczno – noworocznych spotkań w tym gronie ma już wiele lat. Rozpoczyna się zazwyczaj mszą w Katedrze.

- Modlimy się w intencji osób, które związały się ze sztuka i kulturą – mówił w homilii biskup Tadeusz Bronakowski.

Druga część spotkania odbyła się w sali Szkół Katolickich.

 - Można powiedzieć, że każdy jest artystą, kształtującym swoje życie i oby tak było, że to życie będzie tym wypełnieniem piękna, prawdy i miłości, którą wlewa w serca każdego z nas sam Bóg – powiedział ksiądz. Marian Mieczkowski, duszpasterz środowisk twórczych.

Ludzie sztuki i kultury cenią sobie taką specjalną formę spotkań.

- Takie błogosławieństwo dla nas na nowy rok ma olbrzymie znaczenie. Także to, że możemy się spotkać w dużym gronie i przypomnieć sobie siebie, bo na co dzień być może za bardzo pochłonięci jesteśmy pracą. Mam dużo pomysłów na to, jak ten rok  przebrnąć twórczo, więc mam nadzieję że będzie owocny – podkreśliła Teresa Adamowska, malarka.

W głównych rolach wystąpili później twórcy związani z muzyką i słowem. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej, katedralny chór VOX HUMANA pod dyrekcją Roberta Kuleszy oraz Teatrzyk Żywego Słowa LOGOS Witolda Długozimy.   

 

 

wwwnarewinfo-polub-nas-na-facebook-u_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe