X Diecezjalny Bal Charytatywny

  • 30.01.2017, 08:27
  • Karolina Łomotowska
X Diecezjalny Bal Charytatywny
Niemal 400 dzieci wraz z opiekunami bawiło się na X Diecezjalnym Balu Charytatywnym 2017, który odbył się 23 stycznia w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Goście przyjechali z różnych okolicznych miejscowości. Nie zabrakło też uczniów z łomżyńskich szkół i przedszkoli.

Noworoczne spotkanie rozpoczęła dyrektor Bogumiła Olbryś, życząc wszystkim udanej zabawy i zachęcając gości, by w „Wecie” czuli się jak w domu.  Dyrektor szkoły podziękowała za przyniesione upominki, które zostaną przekazane dzieciom w łomżyńskim szpitalu już 11 lutego 2017 r. z okazji Światowego Dnia Chorego.

Ks. kan. Andrzej Mikucki – dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, wieloletni organizator Balu Charytatywnego, wyraził słowa uznania dla wszystkich nauczycieli oraz opiekunów, którzy pracują z dziećmi i poświęcają swoje życie pasji wychowawczej. Swą obecnością bal zaszczycił również ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski.

Największą atrakcją spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy kapelusz i korale Hanki Bielickiej. I miejsce za fantazyjne nakrycie głowy zajęła Amelka ze Szkoły Podstawowej w Łątczynie, zaś najładniejszy rysunek z kapeluszem pani Hani wykonała Julia Norowska , zajmując tym samym I miejsce w swojej kategorii.

Na gości w Wecie czekało mnóstwo atrakcji - malowanie twarzy, stylizacja fryzur, pokaz carvingu, zabawa w takt muzyki karnawałowej. Odbyła się także lekcja hip-hopu z udziałem instruktorki z BK Step. Nadleśnictwo Łomża uczyło, jak dokarmiać ptaki w zimie.

X Diecezjalny Bal Charytatywny 2017 zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas w „Wecie” to ciekawa propozycja wspólnego spędzania czasu. A jednocześnie sposób na uwrażliwianie najmłodszych na potrzeby chorych.

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe