Praca w służbie więziennej - spotkanie informacyjne w PWSIiP - VIDEO

  • 31.01.2017, 10:36 (aktualizacja 31.01.2017, 16:14)
  • www.narew.info| Polub nas na Facebook-u
Praca w służbie więziennej - spotkanie informacyjne w PWSIiP - VIDEO
O funkcjonowaniu polskiego więziennictwa – jego historii i perspektywach zmian oraz porównaniu m.in. do norweskiego modelu opowiadał Porucznik Dariusz Garliński, kierownik działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Przytułach Starych podczas spotkania ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

W ramach kolejnego spotkania z serii „Aktywny na Rynku Pracy” studenci PWSIiP w Łomży mogli poznać specyfikę pracy w zakładzie karnym oraz wymagania stawiane przed kandydatami do pracy w więziennictwie. Spotkanie było kontynuacją nawiązanej współpracy na linii PWSIiP – ZK w Przytułach Starych. W spotkaniu uczestniczyli również dr hab. Wiesław T. Popławski, prof. PWSIiP oraz dr Tadeusz Kowalewski, którzy entuzjastycznie podeszli do zorganizowanego spotkania.

Korzystając z okazji studenci uczestniczący w spotkaniu przekazali przedstawicielowi Zakładu zebrane książki, które posłużą uzupełnieniu biblioteki stworzonej dla osadzonych w Przytułach Starych.

W listopadzie 2016 roku studenci Pracy socjalnej gościli w Zakładzie Karnym z wykładem skierowanym do osadzonych równocześnie poznając od środka funkcjonowanie jednostki penitencjarnej.

Obie strony już planują kolejne wspólne działania.

 

wwwnarewinfo-polub-nas-na-facebook-u_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe