Walentynki w Teatrze

  • 07.02.2017, 11:14
  • Karolina Łomotowska
Walentynki w Teatrze
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zachęca do spędzenia Walentynek z bohaterami spektakli „Romeo i Julia” oraz „Ławeczka”.

Z myślą o widzach, którzy chcieliby przeżyć wyjątkowe chwile w towarzystwie ukochanej osoby, Teatr Dramatyczny przygotował dwie propozycje repertuarowe na dwa weekendy: "Romea i Julię" Williama Szekspira oraz "Ławeczkę" Aleksandra Gelmana.

"Romea i Julię" można obejrzeć 11 i 12 lutego o godz. 16.00 oraz 14 lutego o godz. 19.00. Sztuka Williama Szekspira jest opowieścią o najsłynniejszej historii miłosnej, jaką zna świat. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2016 r. Przedstawienie wyreżyserowała Katarzyna Deszcz. Choreografię stworzyła Karolina Garbacik. Obok aktorów Teatru Dramatycznego i tancerzy, na scenie pojawią się gościnnie Urszula Chrzanowska w roli Julii, Michał Kamiński/Rafał Supiński jako Romeo i Leszek Żukowski, który wcieli się w rolę Tybalta.

- „Romeo i Julia” w reżyserii Katarzyny Deszcz jest nie tylko analizą ludzkich zachowań w skrajnych emocjach i sytuacjach, ale jest także historią o miłości być może dziś niezrozumiałej, miłości totalnej. Wcielając się w postać Romea mogłem poczuć czym jest odrzucenie, brak zrozumienia, ale także czym jest akceptacja i miłość. Stany tak codzienne, ale dzisiaj trochę może odsuwane na dalszy plan – mówi Rafał Supiński, odtwórca roli Romea.

W walentynkowy wieczór na widzów czekają dodatkowe atrakcje: kącik fotograficzny dla zakochanych oraz niespodzianki przygotowane przez partnerów wieczoru.

W kolejny weekend: 18 i 19 lutego Teatr zaprasza na „Ławeczkę” Aleksandra Gelmana. Spektakl wyreżyserował  Mateusz Przyłęcki. To refleksyjna opowieść o niełatwych relacjach damsko-męskich. Na scenie występują Agnieszka Możejko-Szekowska oraz Bernard Bania. Początek pokazów o godz. 19.00.

- Pewna kobieta i pewien mężczyzna znaleźli się w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Zaczęli rozmowę, pozornie zwykłą, normalną. Żadne z nich nie spodziewało się, że właśnie to spotkanie, przepełnione emocjami i nagłymi zwrotami akcji, tak bardzo wpłynie na ich dalsze życie. Możecie Państwo wziąć udział w tym spotkaniu, obserwując je "z ukrycia" – do obejrzenia „Ławeczki” zachęca Agnieszka Możejko-Szekowska.

Bilety na wszystkie przedstawienia dostępne są w Kasie Teatru oraz w sprzedaży internetowej na stronie Teatru: dramatyczny.pl/bilety.

Karolina Łomotowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe