Rywalizacja o budowę Via Baltica rozpoczęta

  • 10.02.2017, 09:56 (aktualizacja 10.02.2017, 10:37)
  • www.narew.info| Polub nas na Facebook-u
Rywalizacja o budowę Via Baltica rozpoczęta Telewizja Narew
Tym razem nie potrzeba było żadnych dodatkowych uzgodnień i procedur. W tym tygodniu zapowiedziane zostało uroczyście ogłoszenie pierwszych przetargów na odcinki Via Baltica od Szczuczyna w kierunku Ostrowi Mazowieckiej, a w ślad za tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała formalne dokumenty przetargowe.

Stało się tak zgodnie z zapowiedziami złożonymi uroczyście kilka dni temu w Stawiskach przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, jego zastępcę Jerzego Szmita i dyrektora GDDKiA Krzysztofa Kondraciuka przy udziale m. in. łomżyńskiego posła Lecha Antoniego Kołakowskiego (wszyscy na zdjęciu). 

Odrębne przetargi dotyczą odcinka od drogowego węzła „Kolno” w rejonie Kisielnicy do węzła „Stawiski” oraz od węzła „Stawiski” do początku obwodnicy Szczuczyna.

Pierwszy z nich ma 16,4 kilometra, ale w zakres prac wchodzi jeszcze przebudowa fragmentów dróg krajowych 63 i 64 (łącznie ponad 3 kilometry). GDDKiA przewiduje na tę inwestycję 452 miliony złotych. Na oferty przetargowe oczekuje do 10 kwietnia.

Drugi odcinek to 18 kilometrów między drogowym węzłem „Stawiski” a początkiem obwodnicy Szczuczyna. Koszt szacowany jest na 519 mln, a oferty białostocki GDDKiA przyjmuje do 12 kwietnia.

Pozostałe zasadnicze elementy warunków przetargowych są dla obu odcinków wspólne: dwie jezdnie o nawierzchni betonowej rozdzielone pasem zieleni, każda jezdnia z dwoma pasami ruchu o szerokości 3,5 metra i pasami rezerwowymi 2,5 m. GDDKiA wyznaczy wykonawcom termin na sfinalizowanie prac maksymalnie 37, a minimalnie 31 miesięcy od podpisania umów. W przypadku fazy budowlanej odliczany jest okres zimowy (15 grudnia – 15 marca). Projektowanie może się w tym okresie odbywać.

wwwnarewinfo-polub-nas-na-facebook-u_html

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe