Słodka pomoc dla Krystiana

  • 13.02.2017, 12:55 (aktualizacja 13.02.2017, 12:58)
  • Karolina Łomotowska
Słodka pomoc dla Krystiana Pomysłodawcy akcji "Łomża piecze ciasta dla Krystiana" Żaneta i Sławomir Matyjasiak z wolontariuszami
Walczy z białaczką. Jest bardzo dzielny i wdzięczny wszystkim, którzy go wspierają. W pomoc 14-letniemu Krystianowi chętnie włączyli się łomżanie. Jedni piekli pyszne ciasta, a drudzy w zamian za wypieki, wrzucali datki do puszki.

Krystian, jak każdy nastolatek ma swoje marzenia. Jedno, największe, ma szansę się spełnić. Zdrowie - o tym chłopiec marzy najbardziej. Szczęśliwie okazało się, że znalazł się dawca szpiku kostnego dla Krystiana, tzw. bliźniak genetyczny. Jego rodzina i bliscy są przeszczęśliwi, bo znaleźć taką osobę to nie jest prosta sprawa. Białaczkę wykryto u chłopca niespełna cztery miesiące temu. Obecnie przechodzi chemioterapię. Koszty leczenia nie są małe, dlatego powstał pomysł zrobienia czegoś, żeby wesprzeć w tych trudnych chwilach Krystiana i jego najbliższych.

Akcję pomocy choremu czternastolatkowi zapoczątkowali Żaneta i Sławomir Matyjasiak. Są młodymi ludźmi, pełnymi energii. Chcą pomagać innym. Jak podkreślają, pomysł zrodził się z potrzeby serca. - Krystiana poznaliśmy w szpitalu na oddziale onkologii, gdzie często przebywa nasz syn, chory na hemofilię. Wzruszyła nas jego sytuacja. Powiedzieliśmy sobie, że zrobimy wszystko, aby mu pomóc – mówi Żaneta Matyjasiak, organizatorka przedsięwzięcia i wolontariuszka fundacji "Pomóż Im".

Pomóc może każdy. Wystarczy upiec ciasto, a następnie przekazać je wolontariuszom fundacji. - Te ciasta trafią do restauracji, urzędów, szkół, różnych instytucji. Rozdajemy je ludziom w zamian za datek do naszej puszki – tłumaczy Sławomir Matyjasiak. Choć pomysł zrodził się niedawno, to odzew jest ogromny. - Na liście mamy już ponad 100 osób, a cały czas dołączają kolejne. To jest coś pięknego, że w tak krótkim czasie udało się poruszyć serca tylu ludzi.

W najbliższy wtorek 14 lutego od godz. 8.00 w holu Ratusza wystawione zostaną ciasta upieczone przez urzędników. Każdy będzie mógł przyjść, skosztować wypieków i jednocześnie wesprzeć czternastolatka. W środę wolontariusze będą w "Ekonomiku", a w czwartek w II Liceum Ogólnokształcącym. W niedzielę, czyli 19 lutego, pomocowa akcja dla Krystiana odbędzie się w restauracji "Na Farnej". Będzie to okazja do spędzenia wolnego, niedzielnego czasu bardzo przyjemnie, przegryzając słodycze własnoręcznego wyrobu łomżyniaków i co najważniejsze, wspierając przy tym chłopca. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na fanpage'u: Łomża piecze ciasta dla Krystiana.

Niebawem relacja wideo.

Karolina Łomotowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
J.A.
J.A. 13.02.2017, 13:51
Wielkie słowa uznania dla Państwa.Krystian jest podwójnym ,,szczęściarzem'', ponieważ udało mu się w dość krótkim czasie znaleźć dawcę szpiku, jak również spotkać ludzi, którzy zainteresowali się jego losem .Wsparcie innych osób w tak trudnym dla rodziców, a przede wszystkim dla samego chłopca okresie jest bardzo ważne.

Pozostałe