Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Doroczna nagroda burmistrza "Zambrowskie Żubry". Głosowanie trwa

25 lutego odbędzie się już 17. edycja dorocznej nagrody Burmistrza Miasta Zambrów "Zambrowskie Żubry". Kapituła jednomyślnie podjęła decyzję o dopuszczeniu do dalszego etapu, czyli głosowania on-line – wszystkie nadesłane kandydatury oraz wybrała laureatów w katorgi najlepszy uczeń.
Doroczna nagroda burmistrza "Zambrowskie Żubry". Głosowanie trwa

Nowe zasady przyznawania nagród

Od tego roku zmieniają się zasady wyłonienia laureatów. Swój glos będzie mógł oddać każdy zambrowianin i sympatyk naszego miasta podczas 7-dniowego głosowania on-line na dedykowanej stronie internetowej www.zambrowskiezubry.pl

Strona www i głosowanie on-line zostały uruchomione 13 lutego. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy na uroczystej gali 25 lutego.

Głosy będzie można także oddawać na kartach dystrybuowanych w różnych częściach miasta – Miejski Ośrodek Kultury ul. Wyszyńskiego 2A, Biblioteka przy Regionalnej Izbie Historycznej Al. Wojska Polskiego 25 oraz Urząd Miasta (II piętro) ul. Fabryczna 3.

Statystycznie nominacje przedstawiają się następująco:

1) Najlepszy reportaż promujący Miasto Zambrów – 8 nominacji

2) Najlepsza fotografia Miasta Zambrów – 11 nominacji

3) Wydarzenie roku – 6 nominacji

4) Osobowość roku – 8 nominacji

5) Przedsiębiorca roku – 2 nominacje

6) Najlepszy nauczyciel – 2 nominacje

7) Najlepszy uczeń – szkoły podstawowe – 3 nominacje, gimnazjum – 2 nominacje, średnie – 1 nominacja

8) Najlepszy sportowiec – 9 nominacji

9) Grand Prix Publiczności – w tej kategorii nagrodę otrzyma zdobywca największej ilości głosów zdobytych w głosowaniu on – line

 

PREZENTACJA SYLWETEK NOMINOWANYCH

Najlepszy reportaż promujący Miasto Zambrów

70 lat Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie – autor Andrzej Węgrowski – od prawie 20 lat właściciel studia filmowego „FILMART”, lider w realizacji reportaży, teledysków, spotów oraz różnego rodzaju filmów.

Najlepsza fotografia Miasta Zambrów

„Zambrów nocą” – autor Marek Matejkowski – właściciel Zambrowskiego Portalu Internetowego zambrow.org

Wydarzenie roku

VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate IBK, organizator Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

Mazowiecko-Podlaski Klub Karate zorganizował VI edycję Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Zambrowie, do których swój udział zgłosili zawodnicy z Holandii, Białorusi, Węgier, Litwy i Wietnamu, Chorwacji. Wiele tytułów wywalczonych w tych Mistrzostwach przypadło zawodnikom i zawodniczkom z Zambrowa.

Organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski to olbrzymie wyzwanie, udane zawody z punktu widzenia organizacyjnego to medialna Promocja Zambrowa poprzez  Sporty Walki – a do takiej właśnie promocji można zaliczyć organizowane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zambrowie, które były wspierane przez Burmistrza Zambrowa, Starostę Zambrowskiego  oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Mistrzostwa skupiały zawsze dużą ilość uczestników i były promowane przez media, szczególnie w Internecie i Telewizji.

 

Osobowość Roku

Artur Więzowski  Shihan 6 dan Kyokushin Karate 8 dan Ju Jitsu  Trener Karate (Tytuł profesora Sztuk Walki), Prezes Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate i Prezes Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate IBK

Organizator VI  Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kyokushin Karate IBK

Organizator Programu Klub dla dzieci i młodzieży z  Zambrowa wspólnie z Ministerstwem Sportu

Organizator Obozu sportowego dla młodych mieszkańców Zambrowa wspólnie z Miastem Zambrów

Organizator cyklu seminariów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży  Zambrowa

W dotychczasowej działalności na przestrzeni 21 lat jak i wyniki ostatniego roku wyraźnie wskazują że kandydat jest godny zaszczytego wyróżnienia Burmistrza Miasta Zambrowa. Wszystkie dotychczasowe jego działania przyczyniły się do promocji Miasta Zambrów w kraju i za granicą poprzez sport Karate.

Wychowani przez niego Zambrowscy zawodnicy zajmowali czołowe miejsca na Podium Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i Pucharu Polski , kojarzony jest jako dobra wizytówka Zambrowskiego Karate od 21 lat swojej działalności w naszym Mieście.

Najlepszy nauczyciel

Wioletta Walasek, nauczycielka w SP nr 4

Pani Wioletta Walasek od 34 lat jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Wzorowo i wyjątkowo sumiennie wykonuje obowiązki wynikające z pracy zawodowej. W swojej działalności zdecydowanie wykracza poza stawiane przed nią wymagania ustawowe. Jej kandydatura została zaproponowana przez uczniów szkoły i uzyskała bardzo pozytywną akceptację Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Została odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę – 2015r., oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej – 2010r.

  • Opracowała i wdrożyła z sukcesem dwie innowacje pedagogiczne dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej:
  • „Edukacja teatralna” – rozwijająca zainteresowania i wyzwalająca aktywność twórczą małych adeptów sztuki,
  • w bieżącym roku szkolnym z powodzeniem wdraża autorską innowację pt.: „Z matematyką na ty”  rozwijającą umiejętności logicznego myślenia i zastosowania wiedzy matematycznej w praktyce.
  • Przez wiele lat prowadziła koło teatralne „Supełek”, z którym uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach: Podlaskim Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Łomży, Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obrzędowych, Potyczkach Teatralnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Opracowała i wystawiła szerokiej społeczności wiele interesujących, wartościowych wychowawczo przedstawień. Tylko w ubiegłym roku szkolnym były to 4 różne spektakle, prezentowane w czasie apeli szkolnych, potyczek teatralnych w MOK i w przedszkolach.
  • Wzorowo zorganizuje i przeprowadza na terenie szkoły konkursy ortograficzne, czytania ze zrozumieniem, recytatorskie oraz sportowe dla uczniów klas młodszych.
  • Jest współorganizatorem Zambrowskiego Konkursu Ortograficznego, konkursu „Czytam ze zrozumieniem” i konkursów matematycznych: Kangur, Test Matematyka Plus.
  • Organizuje uroczystości szkolne o wysokich walorach artystycznych: np.: Jasełka Bożonarodzeniowe, przedstawienie bajki „Kopciuszek” i prezentacja w trakcie Dnia Otwartego szkoły, część artystyczna na zakończenie roku szkolnego.
  • Aktywnie uczestniczy w pracach Stowarzyszenia Przyjaciół „Czwórki” poprzez przygotowanie projektów dotacyjnych i organizację „Czwartakiad”, promujących rodzinny, aktywny wypoczynek i sposób na spędzanie wolnego czasu – 2014roku.
  • Podejmuje się dodatkowych zadań wynikających z planu pracy szkoły (2006r.- wzorowo pracowała w zespole wewnątrzszkolnego mierzenia jakości pracy szkoły, 2010/11 w zespole do spraw ewaluacji wewnętrznej, w zespole opracowującym Plan Wychowawczy i Plan Profilaktyczny – 2014/2015r., w zespole opracowującym WZO i zasady oceniania zachowania – 2015/2016r., oraz w zespole ewaluacji wewnętrznej dot. współpracy nauczycieli).
  • Z sukcesem uczestniczyła w projekcie „Szkoła bez przemocy – mój region moją małą Ojczyzną”.
  • Wspólnie z koleżanką przeprowadziła szereg szkoleń dla nauczycieli oraz uczniów w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. W ubiegłym roku była współorganizatorem ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez WOŚP w resuscytacji w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
  • Wspólnie z rodzicami realizowała projekt „Cała Polska czyta dzieciom” W zespole zadaniowym opracowała programy zajęć rozwijających zainteresowania uczniów.
  • Koordynowała projekt – Klub Bezpiecznego Puchatka realizowany przez uczniów klas pierwszych.
  • Realizuje zadania Ogólnopolskiego Programu promującego kulturę fizyczną uczniów „Mały Mistrz” – 2016/2017r. Brała udział w konferencji ogólnopolskiej dla nauczycieli uczestniczących w programie – wrzesień 2016r.
  • Brała udział w ogólnopolskim konkursie GENERALI – zadbaj o bezpieczeństwo i ucz się od policji – 12.01. 2001r. Na potrzeby ośrodka napisała Program Profilaktyczno – Wychowawczy, opierając się o własne doświadczenia pracy z dzieckiem.
  • Współpracowała z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny „Caritas”. Jako wolontariusz prowadziła zajęcia popołudniowe – od września 2002 do 2003r.
  • Wspólnie ze swoimi wychowankami ich rodzicami włącza się w liczne akcje charytatywne: WOŚP, I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, Szlachetna Paczka, Anioły ze Szkoły – pomoc bezdomnym zwierzętom, koordynowała zbiórkę nakrętek dla chorego dziecka z Warszawy – zorganizowała dwa transporty nakrętek – 2014r.
  • W umiejętny sposób pozyskuje rodziców do współpracy – akcja czytania na głos, przeprowadzenie lekcji plastyki, pomoc w przygotowaniu strojów i scenografii do przedstawień, zakup przyborów szkolnych do „pogotowia technicznego” itp.
  • Zapoczątkowała i rozpropagowała współpracę z zambrowskimi przedszkolami nr 1 i 4
  • przygotowała i przeprowadziła zajęcia dla 5 – i 6 – latków z Miejskiego Przedszkola nr 1,
  • zapraszała grupy przedszkolne na spektakle teatralne przygotowane przez koło „Supełek” – wystawiane w szkole
  • brała udział w Ogólnopolskich Dniach Bezpiecznego Przedszkola (hapenning oraz przedstawienie teatralne o tematyce zdrowotnej).

Za wieloletnią współpracę z Miejskim Przedszkolem nr 1 została uhonorowana statuetką.

Podejmowane działania rozwijające uzdolnienia uczniów przyczyniły się do uzyskania przez uczniów wysokich lokat w konkursach o różnej tematyce:

  • II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Odblaskowa klasa” – XII 2016r.
  • międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur ( 3 wyróżnienia -2007r., bardzo dobry wynik – 2009r., wyróżnienie I stopnia – 2010r.,
    3 wyróżnienia – 2015r.)
  • ogólnopolskim konkursie matematycznym Test Matematyka Plus
    (3 laureatów – 2007r.),
  • wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na „Kukiełkę Marsjankę”- 2007r.,
  • wyróżnienie w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Baje, bajki, bajeczki” – 2010r.
  • II, IV i IX miejsce na etapie wojewódzkim konkursu „Palmy Wielkanocne” – 2014/2015r.
  • III miejsce na etapie rejonowym konkursu „Wielka Gala Malowanej Pisanki”- 2014/2015r.
  • II miejsce na etapie miejskim zawodów pływackich – 2014/2015r.
  • II miejsce na etapie miejskim Memoriału J. Kusocińskiego -2014/2015r.
  • III miejsce na etapie miejskim w konkursie plastycznym o oszczędzaniu (organizator BS) – 2014/2015r.
  • III miejsce i wyróżnienie w konkursie na szczeblu rejonowym „W krainie bajek i baśni”- 2015/2016r.
  • II miejsce w Zambrowskim Konkursie Ortograficznym – 2015/2016r.
  • II miejsce na etapie miejskim Memoriału J. Kusocińskiego- 2015/2016r.
  • III miejsce w Zambrowskim Biegu Ulicznym – 2015/2016r.

Uczniowie p. Wioletty odnosili również szereg sukcesów w konkursach organizowanych w szkole, godnie reprezentując swoją klasę.

 

Najlepszy uczeń

Szkoły podstawowe - Lena Gromek – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie

Lena Gromek to wzorowa uczennica o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Co roku nagradzana była najwyższą oceną z zachowania. W pracy wyróżniała się rzetelnością i odpowiedzialnością. W ubiegłym roku szkolnym otrzymała tytuł i statuetkę „Najlepszego absolwenta”, uzyskując imponującą średnią ocen – 5,82.

Jest osobą o wszechstronnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Z dużym zaangażowaniem  pracowała w redakcjach szkolnych gazetek „Echo Czwórki” i „Młody Humanista”. Godnie reprezentowała naszą szkołę i miasto, zdobywając laury w licznych konkursach na poziomie międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. W roku szkolnym 2015/2016 pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w licznych akcjach charytatywnych i przedsięwzięciach organizowanych na terenie szkoły, miasta i kraju. Do  najważniejszych należą: Mikołajkowa Loteria Fantowa „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, „Oko w oko z rakiem” – pomoc Marcelince, Świąteczna Paczka, zbiórka funduszy i karmy dla bezdomnych zwierząt w ramach ogólnopolskiego projektu „Anioły ze szkoły”,  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, „Góra Grosza” i wiele innych.

Do jej najważniejszych sukcesów należą:

NA POZIOMIE MIĘDZYNARODOWYM:

Ogólnoeuropejski Konkurs „Europejskie Nagrody eTwinning 2016” – projekt WALL- Wizards At Language Learning – Finalista europejski, Europejska Odznaka Jakości – 20.05.2016r.

Udział w realizacji projektów Erasmus + i eTwinning (ELF, WILL, My and My World) – , które uzyskały Europejskie Odznaki Jakości, i zakwalifikowały się do finałów europejskich,

Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY –wyróżnienie – III 2016r.

NA POZIOMIE OGÓLNOPOLSKIM:

Konkurs „Nasz projekt eTwinning 2016” – Green Missions – Krajowa Odznaka Jakości – 25.08.2016r.

Konkurs „Nasz projekt eTwinning 2015 – WALL – Krajowa Odznaka Jakości, I miejsce w Polsce – 2015r.

NA POZIOMIE WOJEWÓDZKIM:

zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego – 18.03.2016r.

zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – 18.03.2016r.

zdobycie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – 28.04 2016r.

Lenka, jako jedyna uczennica zambrowskich szkół podstawowych, za swoje osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, otrzymała specjalną nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza miasta Zambrów. Miało to miejsce na uroczystej gali w Łomży.

NA POZIOMIE, POWIATU, MIASTA:

Baje, Bajki, Bajeczki – III miejsce w powiecie

Zambrowski Międzyszkolny Konkurs English Expert – I miejsce w kategorii klas VI.

Zambrowski Konkurs Wiedzy o Januszu Kusocińskim – wyróżnienie

Zambrowski Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku – wyróżnienie

 

Najlepszy sportowiec

Aleksander Anuszkiewicz – Mazowiecko Podlaski Klub Karate, uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie

Od 2012 roku uczęszcza na treningi Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, które prowadzi  Shihan Artur Więzowski i Sensei Robert Gaździk, gdzie zdobywał certyfikaty od najniższego do 7J KYU. Od 2013 roku startował w zawodach International Budo Kai Kyokushin Karate Juniorów zdobywając medale, dyplomy i 11 pucharów .

W 2016 roku I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski International Budo Kai Kyokushin oraz II miejsce Pucharze Polski Kyokushin Karate IBK.

Aleksander Anuszkiewicz jako Junior zawodnik Klubu jest aktywnym sportowcem na uznanie zasługuje jego zaangażowanie w treningi jak  i działania wolontariackie dla Klubu ale przede wszystkim dobre wyniki sportowe tj.

W 2016 roku I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski International Budo Kai Kyokushin oraz II miejsce Pucharze Polski Kyokushin Karate IBK

 

Przedsiębiorca Roku

INTER-TECH - Anna i Piotr Jankowscy

Firma Inter-Tech powstała w 2004r., natomiast produkcję maszyn zaczęła od 2008r. Aktualnie zatrudnia kilkaset osób. Profesjonalni doradcy oraz sztab wykwalifikowanych inżynierów kreuje nowe rozwiązania w sektorze maszyn rolniczych. Inter-Tech dziś to nie tylko czołowy producent maszyn rolniczych. Firma rozwinęła swoje gałęzie również w zakresie:

* IT Factory – sprzedaż i produkcja autoryzowanych części rolniczych, a także usługi w zakresie nowoczesnego parku maszynowego CNC,

* IT Logistic – firma spedycyjna świadcząca usługi w dziedzinie transportu,

* Inter-Tech – Maszyny Rolnicze.

Firma do 2016 roku została nagrodzona certyfikatami m.in. „Firma Godna Zaufania”, „Firma Przyjazna Klientowi”, „VIP Biznesu 2016”, „I Vicemistrz Podlaskiej Agroligi 2016″, ” Złoty Żuraw Rolnictwa 2016″ oraz wiele innych. Firma cieszy się faktem, że tak wielu użytkowników zaufało naszym produktom. Oferta firmy to obszerny pakiet odpowiednich systemów i rozwiązań nowoczesnego rolnictwa, zaprojektowanych z myślą o wymagających klientach, do pracy w każdych warunkach – co zawsze podkreślają właściciele firmy.

Inter-Tech to jedna z niewielu firm, która w tak krótkim czasie wprowadziła tak dużą ilość nowości do swojej oferty. Firma nieustanie inwestuje w rozwój nowych technologii wytwarzania oraz nowoczesny park maszynowy. W roku 2017 powstanie inwestycja na poziomie 6 mln złotych na zakup nowoczesnego lasera CNC, dzięki któremu firma powiększy swoją produktywność, a jednocześnie stworzy nowe miejsca pracy. Dzięki zgromadzonemu kapitałowi intelektualnemu, finansowemu i rzeczowemu zakład zbudował trwały fundament dla dynamicznego rozwoju, wspieranego wysoką kulturą organizacyjną i technologiczną firmy.

Inter-Tech posiada szeroką sieć dystrybucyjną nie tylko w Polsce, ale również za granicą m.in we Francji, Niemczech, Anglii, Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii i wielu innych krajach wschodnich.

Zarówno właściciele jak i pracownicy nieustannie dbają o utrzymanie najwyższego poziomu oferowanych usług. Firma nie ustaje w swoich działaniach i zakłada dalszy rozwój na perspektywicznych rynkach zagranicznych.


Podziel się
Oceń

Komentarze