Skromne wsparcie kultury

  • 14.02.2017, 23:54 (aktualizacja 15.02.2017, 08:35)
  • Maciej Gryguc
Skromne wsparcie kultury parafia p.w. Krzyża Świętego w Łomży
Niewielka część funduszy, jakie zarząd województwa rozdzielił na wsparcie inicjatyw kulturalnych w województwie trafi do Łomży czy na Ziemię Łomżyńską. Z 750 tysięcy złotych będzie to 17,5 tysiąca.

Wyliczenie jest zresztą i tak trochę naciągnięte, bo chociaż wśród beneficjentów jest łomżyńskie Stowarzyszenie "Edukator" to "Piknik etnograficzny" (5 tys.) planuje w Czarnej Wsi Kościelnej. Pozostałe przedsięwzięcia z marszałkowskim wsparciem to: warsztaty genealogiczne "Nazwisko - dziedzictwo i tożsamość" Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów (5 tys.); Blues - Rock Festiwal w Łomży (4,5 tys.) oraz konkurs krasomówczy im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza" w Łomży (na zdjęciu z jednej z poprzednich edycji). I jeszcze nagrody rzeczowe na Wojewódzki Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Fundacji Sztuk i Dialogu z Jedwabnego.

Nie ma na ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski listach m. in. festiwali: teatralnego - Walizka, muzycznych - Sacrum et Musica i Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża, folklorystycznego - Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Według nieoficjalnych informacji, co najmniej niektóre z nich, prestiżowe i ważne dla całego województwa, otrzymają dofinansowanie w innym trybie.           

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Urzędu Marszałkowskiego, zarząd województwa udzielił dotacji z budżetu na "realizację w 2017 roku zadań publicznych należących do Województwa Podlaskiego w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, w sferze upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji oraz w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego".

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe