Drogowcy wejdą na Polową

  • 16.02.2017, 09:21 (aktualizacja 16.02.2017, 09:45)
  • Maciej Gryguc
Drogowcy wejdą na Polową
Konsorcjum firm UNIBEP z Bielska Podlaskiego i BIK-PROJEKT z Łomży przebuduje ważna arterię komunikacyjną w Łomży – fragment Szosy Zambrowskiej i ulicę Polową od ronda Lutosławskiego aż do skrzyżowania z Wojska Polskiego.

To ponad kilometr niezwykle obciążonego ruchem szlaku, który służy m. in. mieszkańcom osiedla Południe jako dojazd do centrum Łomży. Ulica Polowa ma także ogromne znaczenie historyczne dla Łomży. Nie jest przypadkiem, że to właśnie przy niej znajdowała się (i niedawno powróciła na miejsce) kapliczka z figurą świętego Mikołaja, który miał czuwać nad podróżnymi i strzec miasta.

Te części ulic mają status dróg powiatowych i dzięki temu można było je zgłosić do programu przebudowy dróg lokalnych, w którym rządowe dotacje łączone są z finansami samorządów. Propozycja Łomży znalazła akceptację. Na całą inwestycję miała zostać przeznaczona kwota 6 milionów złotych. Przetarg wygrało bielsko – łomżyńskie konsorcjum, które wygrało ceną, ale także punktami za inne elementy oferty. Koszty inwestycji wyliczyło jednak na niespełna 6,5 mln.

Plany przewidują nie tylko wymianę nawierzchni, ale także przebudowę zjazdów na osiedla i w boczne uliczki, podstawowej infrastruktury, chodników. Nowościami mają być małe rondo u zbiegu ulicy Polowej i Sadowej, ścieżka rowerowa i zatoczka parkingowa przy głównej trasie.

Tak duży zakres prac spowodował, że wykonawca zapowiedział konieczność wycięcia blisko 80 drzew. Ten problem wzbudził największe kontrowersje. O ponowne rozpatrzenie planów apelował do władz miasta i wykonawcy m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Tadeusz Grzymała.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca października.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe