O biznesie przy kawie i niekoniecznie w krawatach [VIDEO]

  • 10.03.2017, 12:40 (aktualizacja 15.03.2017, 08:08)
  • Maciej Gryguc
O biznesie przy kawie i niekoniecznie w krawatach [VIDEO]
„Śniadania biznesowe” to nowy pomysł władz Łomży na aktywizację i integrację środowiska przedsiębiorców. Pierwsze odbyło się w Parku Przemysłowym Łomża.

- W jedności siła – stwierdził Antoni Chojnowski kierujący Radą Nadzorczą firmy Prefbet Śniadowo, jeden z najbardziej doświadczonych uczestników życia gospodarczego Ziemi Łomżyńskiej.

Jak podkreślił zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki, „śniadania” biznesowe to przede wszystkim odpowiedź na wnioski samego środowiska przedsiębiorców.

- Jak bardzo potrzebne jest tego rodzaju budowanie więzi doświadczamy od początku tej kadencji – powiedział otwierając premierowe spotkania prezydent Mariusz Chrzanowski. - Od razu wtedy wyraziłem przekonanie, że przede wszystkim musimy myśleć o tych, którzy już tu są, tu inwestują. Z każdym dniem przekonuję się, że w to w was warto „inwestować".

Kilkudziesięciu przedsiębiorców zdecydowało się przyjąć zaproszenie do spędzenia czasu w warunkach mniej oficjalnych. Dominowali biznesmeni znani od lat w środowisku łomżyńskim. Młodych twarzy było mniej.

- Niewiele osób tu znam - przyznał Paweł. Prosi, żeby używać tylko imienia i ogólnego określenia branży - automatyka, zamiast nazwy firmy. Po studiach zdecydował się wrócić do Łomży i założył firmę. Działa w całej Polsce, w Łomży zainteresowanych swoją ofertą  na razie nie ma, ale chętnie chciałby wejść w lokalne środowisko. Największe problemy młodego biznesmena? Płynność finansowa i regulowanie zobowiązań przez kontrahentów. Opóźnione płatności bardzo rozbijają stabilność firmy i utrudniają jej udział w przetargach.

"Dziekani" korpusu łomżyńskich przedsiębiorców, czyli m. in. Antoni Chojnowski, Jan Chojnowski, Mirosław Purzeczko, Marek Zacharzewski wciągnęli prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w rozmowę: o szkolnictwie wyższym w mieście, o sportowym marketingu miasta.

- Jest czymś bezwzględnie koniecznym, aby w Łomży działało prężne i zintegrowane środowisko biznesowe. Liczymy, że główne role w tych działaniach przejmą Łomżyńska Izba Przemysłowo - Handlowa i Cech Rzemiosł - mówił zastępca prezydenta Andrzej Garlicki dziękując uczestnikom za przyjęcie zaproszenia na pierwsze "śniadanie biznesowe".

Poinformował także o zbliżającej się konferencji gospodarczej Ziemi Łomżyńskiej. Jej uczestnikiem prawdopodobnie będzie wicepremier Mateusz Morawiecki, a tematem jego strategia zrównoważonego rozwoju z uwzględnieniem miejsca w niej dla regionalnych firm.      

- Bardzo cenna inicjatywa - podsumował pierwsze łomżyńskie " śniadanie biznesowe" Antoni Chojnowski.                        

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe