Magdalena Gawin, absolwentka dumna ze swojej szkoły

  • 11.03.2017, 01:34 (aktualizacja 11.03.2017 01:38)
  • Maciej Gryguc
Magdalena Gawin, absolwentka dumna ze swojej szkoły
Uczycie się w jednej z najlepszych szkół w Polsce - powiedziała Magdalena Gawin, wiceminister kultury, grupce witających ją gimnazjalistów i licealistów z "Kościuszki".

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Główny Konserwator Zabytków odwiedziła szkołę przy ul. Bernatowicza w Łomży nie tylko dlatego, że należy ona do najlepszych i najbardziej historycznych w kraju. Magdalena Gawin, jeszcze jako Marcinkowska, zdała w I LO im. Tadeusza Kościuszki (obecnie jest tu także Gimnazjum nr 6) maturę.

Chociaż urodziła się w Warszawie, ma rodzinne korzenie w Łomży i podkreśla dumę z bycia absolwentką jednej z dziesięciu najstarszych szkół w Polsce, w której kształcili się m. in. święty Andrzej Bobola czy kardynał Stefan Wyszyński. Na Bernatowicza podjęta została przez zastępcę prezydenta Łomży Agnieszkę Muzyk, dyrektora Jerzego Łubę, historyczkę Katarzynę Lipską i młodzież.

Wizyta Magdaleny Gawin w Łomży miała nie tylko sentymentalne znaczenie. Wiceminister wzięła udział w konferencji na temat muzealnictwa, której głównym motywem były zasady współpracy ministerstwa i urzędów państwowych z muzealnymi placówkami w diecezjach.          

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łomzanin
Łomzanin 28.11.2018, 13:06
Jej działalność w Ministerstwie przynosi wstyd Łomży i Polsce. Karierowiczka bez honoru.
petycja
petycja 29.01.2018, 13:44
Bez ustosunkowanego męża byłaby co najwyżej przeciętną nauczycielką historii w szkole. Właśnie szykowana jest petycja o jej dymisję po tym, jak oklaskiwała gorliwie szkalujące Polaków przemówienie ambasadorki Izraela w Oświęcimiu. Skandal.

Pozostałe