Świetny występ biegaczy Prefbetu. Medale mistrzostw Polski i awans na mistrzostwa Europy

  • 14.03.2017, 10:05 (aktualizacja 14.03.2017, 10:11)
  • Maciej Gryguc
Świetny występ biegaczy Prefbetu. Medale mistrzostw Polski i awans na mistrzostwa Europy
Trzy medale i wygrana w punktacji drużynowej – to plon niezwykle udanej wyprawy zawodników LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża pod wodzą Andrzeja Korytkowskiego na Przełajowe Mistrzostwa Polski w Jeleniej Górze.

Jak relacjonuje trener Andrzej Korytkowski, trasa dla wszystkich kategorii była taka sama, tylko różniła się długością - od 2 km dla juniorek młodszych do 10 km dla seniorów.

- Jak to w górach bywa, trasa była pofałdowana i bardzo wymagająca, a dodatkową trudnością było błoto i podmokła łąka – dodaje.

Jako pierwszy z reprezentantów „Prefbetu” na trasę wyruszył uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży, Rafał Pogorzelski. Juniorzy mieli do pokonania 6 kilometrów (3 pętle po 2 km).

- Od pierwszych metrów Rafał biegł w czołówce, kontrolując bieg. Po przebiegnięcie około 3 kilometrów nasz zawodnik na zbiegu bardzo mocno podkręcił tempo, w wyniku czego z prowadzącej czołowej grupy dziesięciu zawodników zastało tylko trzech. Około czwartego kilometra czołowa grupa się znów połączyła. Widząc to Rafał po raz drugi mocno szarpnął na ciężkim, długim podbiegu, co już ostatecznie rozerwało czołówkę. Od tej pory tempo biegu nadawali Pogorzelski oraz późniejszy zwycięzca Mateusz Dębski z Radomia, który zaatakował na ostatnim zbiegu i zwyciężył z przewagą 7. sekund nad naszym zawodnikiem oraz 18. sekund przed nad Nikodemem Dworczakiem z Powodowa – opowiada Andrzej Korytkowski. Równie dobrze na imprezie Mistrzowskiej zadebiutował nowy zawodnik łomżyńsko -śniadowskiego klubu, Mateusz Demczyszak, który po zażartej walce wywalczył również tytuł wicemistrza Polski seniorów na dystansie 4 kilometrów.

- Mateusz na pierwszej pętli starał się utrzymać za późniejszym zwycięzcą Arkadiuszem Gardzielewskim z Wrocławia. Niestety, to się nie udało, a co gorsza zaczęli go naciskać dwaj inni rywale. Na szczęście po pokonaniu chwilowego kryzysu nasz zawodnik złapał „drugi oddech” i skontrował przeciwników zdobywając srebrny medal. W tym samym biegu Michał Bernardelli zajął 24 lokatę – mówi trener.

Na najdłuższym dystansie jaki był rozgrywany na tych zawodach, 10 km, Przemysław Dąbrowski zajął 9. miejsce.

Regulamin przełajowych mistrzostw przewiduje, że suma wyników trzech najlepszych zawodników daje rezultat drużyny. Po podliczeniu punktacji okazało się, że seniorzy PREFBETU zostali Mistrzami Polski i wywalczyli możliwość reprezentowania Polski na klubowych Mistrzostwach Europy w 2018 roku.

Wyniki drużynowe seniorów:

(dodawane są lokaty, zwycięża drużyna z najmniejszą liczbą punktów)

1.LŁKS„PREFBET ŚNIADOWO”ŁOMŻA 35 pkt.

2. RTS ŁÓDŹ 37 pkt.

3. KS PODLASIE BIAŁYSTOK 45 pkt.

 

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe