Chcą budować obwodnicę Szczuczyna

  • 14.03.2017, 15:03 (aktualizacja 14.03.2017, 15:06)
  • Maciej Gryguc
Chcą budować obwodnicę Szczuczyna GDDKiA
Nie maleje zainteresowanie wykonywaniem inwestycji drogowych. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pięć firm i konsorcjów z Polski i Europy jest zainteresowanych budową drugiej nitki obwodnicy Szczuczyna w ciągu planowanej drogi ekspresowej S61, czyli Via Baltica.

Po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza opiewa na nieco ponad 75 mln złotych, najdroższa zaś na blisko 99,5 mln zł. Najtańszą ofertę złożyła firma POLAQUA, czyli wykonawca w latach 2014 - 2015 pierwszej nitki obwodnicy Szczuczyna, gdy rozwiązany został przez GDDKiA kontrakt z hiszpańskim konsorcjum FCC. Najdroższa pochodzi od: Konsorcjum - PORR Polska Infrastructure S.A. złożonego z Porr Bau GmbH Austria oraz UNIBEP S.A. Pozostali uczestnicy postępowania to firmy: Strabag Sp. z o.o., Konsorcjum: TRAKCJA PRKiI S.A., Comsa SA Hiszpania, AKCINĖ BENDROVĖ ,,KAUNO TILTAI” Litwa i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów sp. z o.o. Białystok., a także firma BUDIMEX S.A.

Jak podaje komunikat, wszystkie firmy zaoferowały wykonanie inwestycji w 28 miesięcy od podpisania umowy, czyli w najkrótszym terminie oczekiwanym przez GDDKiA. Podobne są także we wszystkich propozycjach inne kluczowe elementy (np. dotyczące gwarancji), zatem głównym kryterium będzie cena, a pomocniczym dotychczasowe doświadczenia i osiągnięcia.

Zadanie, o które ubiegają się firmy, obejmuje zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni (lewej) na obwodnicy Szczuczyna o długości 6,58 km, z nawierzchnią z betonu cementowego wraz z obiektami inżynierskimi i poszerzeniem fragmentu istniejącej jezdni. Przewidywana jest także pewna przebudowa istniejącej już nitki i niektórych skrzyżowań.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe