"Weta" rozdaje "Bojanusy"

  • 16.03.2017, 02:00 (aktualizacja 16.03.2017, 02:04)
  • Maciej Gryguc
"Weta" rozdaje  "Bojanusy" Wikipedia
"Uczniowie Mistrza Bojanusa" - to nazwa dorocznego święta społeczności Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, którego patronem jest Ludwik. H. Bojanus.

Alzatczyk, pochodzenia niemieckiego, żył na przełomie XVIII i XIX wieku. Uznawany jest za "ojca" rozwoju nowoczesnej weterynarii w Polsce. Badacz, naukowiec, założyciel pierwszej polskiej szkoły o tej specjalności - Instytutu Praktycznej Weterynarii przy Uniwersytecie Wileńskim.  Jest patronem łomżyńskiej "Wety" od 1964 roku.

Głównym wydarzeniem gali jest wręczanie statuetek "mistrzom" wielu szkolnych specjalności: weterynarii, agrobiznesu, matematyki, sportu, koleżeństwa, języków obcych, języka polskiego, żywności i żywienia, architektury krajobrazu, działalności artystycznej, działalności społecznej.      

Tym razem Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie zaprosili gości w czwartek 16 marca na godz. 16:00.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe