Tolerancja, czyli kolejne spotkanie Akademii Sześciolatka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

  • 16.03.2017, 13:36
  • Karolina Łomotowska
Tolerancja, czyli kolejne spotkanie Akademii Sześciolatka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
„Brzydkie kaczątko”, nowa uczennica o romskich korzeniach w klasie. W bardzo obrazowy sposób pojęcie tolerancji starali się przybliżyć uczestnikom kolejnych zajęć Akademii Sześciolatka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży studenci i pracownicy uczelni.

Jako wprowadzenie do tematu wykorzystali klasykę baśni i filmu rysunkowego „Brzydkie kaczątko”. Studenci wystąpili także w scence teatralnej  „z życia klasy, do której przyszła nowa uczennica”.

Po dyskusji w kole naukowym studenci PWSIiP uznali, że tolerancja wobec innych ludzi, a w zasadzie jej brak, to współcześnie jeden z najważniejszych problemów.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały i wysłuchały kolejnego  akademickiego wykładu. Wiedzą już co znaczy być tolerancyjnym.

- Być tolerancyjnym to znaczy akceptować wszystkich takimi, jakimi są - mówił Jakub, sześcioletni student, który brał udział w spotkaniu. - Ludzie są różni i nie powinniśmy ich oceniać po wyglądzie.

Akademia sześciolatka cieszy się rosnącą popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Do udziału w zajęciach o tolerancji zgłosiło się aż siedmiuset sześciolatków.

Karolina Łomotowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe