Senator Tadeusz Romańczuk przygotuje dla PiS wybory samorządowe

  • 20.03.2017, 01:41 (aktualizacja 20.03.2017, 01:44)
  • Maciej Gryguc
Senator Tadeusz Romańczuk przygotuje dla PiS wybory samorządowe parlamentarny.pl
Senator Tadeusz Romańczuk został pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości, który ma przygotować partię do wyborów samorządowych, które w ustawowym terminie powinny się odbyć jesienią przyszłego roku.

Kilka dni temu PiS utworzyło Wojewódzkie Zespoły Samorządowe, czyli struktury, na których oparte będą działania związane z wybieraniem prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych wszystkich szczebli: województwa, powiatów, miast i gmin. Zgodnie z ustaleniami władz rządzącej partii, WZS pokierują parlamentarzyści sprawujący mandat po raz pierwszy. W województwie podlaskim w grę wchodzili poseł Bernadeta Krynicka z Łomży i senator Tadeusz Romańczuk (senator Anna Maria Anders, która też sprawuje mandat po raz pierwszy ma jeszcze obowiązki rządowe). Ostatecznie prezes Jarosław Kaczyński nominację wręczył reprezentantowi PiS w izbie wyższej parlamentu.

Regionalne zespoły mają do 30 listopada tego roku przygotować programy dla województw, ustalić kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów,  wydać opinie w sprawie kandydatów do sejmików i pozostałych rad (powiaty, miasta i gminy), a także zorganizować dla nich szkolenia.       

Tadeusz Romańczuk to ekonomista. Kilkanaście lat prowadził gospodarstwo rolne. Był także prezesem spółdzielni mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Senatorski mandat zdobył w 2016 roku w okręgu, który tworzyły powiaty bielski, hajnowski, siemiatycki i wysokomazowiecki) uzyskując poparcie blisko 40 tysięcy wyborców.     

– Swoją pracę rozpocznę od rozmów z działaczami. Oczekiwania są bardzo duże, natomiast wygranie wyborów samorządowych wcale nie jest takie proste –powiedział po nominacji "Kurierowi Porannemu" senator Tadeusz Romańczuk. 
Pod jego kierownictwem w WZS pracować będą koordynatorzy okręgowi, szefowie lokalnych struktur, a aktywnie wspierać mają całą strukturę pozostali parlamentarzyści i członkowie rządu. Powstaną też Obwodowe Zespoły Samorządowe, które będą działać w okręgach "sejmikowych"   

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe