Wielkanoc z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej

  • 04.04.2017, 08:31 (aktualizacja 04.04.2017, 09:36)
  • Maciej Gryguc
Wielkanoc z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
Mamy najpiękniejsze na świecie wielkanocne karty świąteczne, na których życzenia dla bliskich i przyjaciół się spełniają – mówi Wawrzyniec Kłosiński, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. - A są przy tym najtańsze na świecie. I chyba już bardziej zachęcać nie muszę.

Jak dodaje, to już kolejna edycja wielkanocnych kart "Alleluja Łomżyńskie".

- Tradycją stało się, że wielu łomżyniaków wysyła świąteczne życzenia znad Narwi swoim bliskim i przyjaciołom w kraju i za granicą na łomżyńskich kartach. Podobnie jak w latach poprzednich zaprojektowała je nieoceniona Teresa Adamowska, dodając "bonusa" w postaci swojego wiersza pt. "Pan Zmartwychwstał" – mówi Wawrzyniec Kłosiński.

Przytacza kilka wersów:

„Wiatru tchnieniem poruszone

Głośno biją dusze dzwonów.

U wrót grobu Te Deum...

Ludzie Panu tak śpiewają”.

Duże, składane karty w czterech graficznych wersjach do wyboru wraz z kopertami są najtańsze ze wszystkich, jakie można dostać w Łomży. Od lat niezmiennie kosztują zaledwie 1,50 zł. Kupić je można w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, ul. Sienkiewicza 8 - od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Rezerwacja: tel. 862162833.

Wielkanocne tradycje Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej to nie tylko oryginalna i przepiękna możliwość przekazania życzeń. Łomżyński oddział TPZŁ kierowany przez Krystynę Michalczyk-Kondratowicz organizuje jak zwykle wyprawę na Niedzielę Palmową w Łysych. Autokar odjedzie 9 kwietnia o godz. 9. Koszt to 40 złotych. Jest jeszcze trochę miejsc.

Tradycją zarządu głównego TPZŁ natomiast jest udział w uroczystościach Palmowej Niedzieli w Zbójnej.

- Jesteśmy jednym z fundatorów nagród w konkursie „Wielkanocne Rozmaitości” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury – podkreśla Wawrzyniec Kłosiński. - To miejsce i czas, gdzie kurpiowskie rękodzieło artystyczne i sztuka rozkwitają najpełniej.   

Palmy, pisanki, bukiety, wycinanki, kierce – wszystkie wielkanocne ozdoby kurpiowskich domostw, można podziwiać najpierw na rozstrzygnięciu konkursu w GOK, a później także w łomżyńskiej siedzibie TPZŁ przy ul. Sienkiewicza.

- Bierzemy udział w procesji z palmami, a potem zwykłe wójt Zenon Białobrzeski zaprasza na regionalną biesiadę – dodaje wiceprezes TPZŁ.              

Fot. Wielkanocna karta autorstwa Teresy Adamowskiej

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe