Utrudnienienia dla kierowców i zmiany w MPK

  • 13.04.2017, 13:06 (aktualizacja 13.04.2017, 13:08)
  • Maciej Gryguc
Utrudnienienia dla kierowców i zmiany w MPK
Najwyższy czas na zmianę przyzwyczajeń w jeździe przez centrum Łomży. Zaczęły obowiązywać kolejne zmiany związane z przebudową ulicy Polowej i fragmentu Szosy Zambrowskiej.

Właśnie na tym odcinku do użytku kierowców pozostała już tylko połowa jezdni i obowiązuje ruch w jedną stronę – od ronda Lutosławskiego w kierunku rond Hanki Bielickiej. Wcześniej już całkowicie dla ruchu (z wyjątkiem mieszkańców i zaopatrzenia) zamknięty został został fragment ulicy Polowej od alei Legionów do ulicy Wojska Polskiego. Niebawem także zmieni się organizacja ruchu na Polowej między rondami Hanki Bielickiej a Legionów.

Zmiany istotnie wpływają nie tylko na lokalny i tranzytowy ruch przez centrum Łomży, ale również na organizację transportu zbiorowego. Informuje o tym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w specjalnych komunikatach.

Przede wszystkim zamknięte zostały 13 kwietnia na kilka miesięcy przystanki oznaczone numerami 40 i 41 na po obu stronach Szosy Zambrowskiej, na wysokości obiektów zajmowanych przez m.in. Starostwo Powiatowe oraz prokuraturę i pogotowie.

W związku z tym MPK informuje, że ich funkcje przejęły inne przystanki.

Dla przystanku nr 40:

- dla linii 8,13 najbliższy przystanek - ul. Sikorskiego Hotel/Labirynt oraz Szosa Zambrowska / Rycerska.

- dla linii 4 najbliższy przystanek - ul. Sikorskiego/Wąska.

- dla linii 5 najbliższy przystanek - ul.Sikorskiego/Stara.

Dla przystanku nr 41:

- nowe miejsce zatrzymywania autobusów na ul. Giełczyńskiej przy Placu Niepodległości (dotyczy tylko linii nr 3, 4, 10, 6, 7, 13).

Autobusy linii nr 4, 5, 8, 13 będą kursowały z przystanku nr 35 (Stary Rynek) objazdem ulicami: St. Rynek - Giełczyńska - Dworna (dodatkowy przystanek przy Kościele) - Sikorskiego (dodatkowy przystanek przy hotelu Labirynt) - Rondo Lutosławskiego.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe