Targi dla tych, którzy poszukują pracy i dla tych, którzy poszukują pracowników

  • 21.04.2017, 10:27 (aktualizacja 21.04.2017, 10:37)
  • Maciej Gryguc
Targi dla tych, którzy poszukują pracy i dla tych, którzy poszukują pracowników NOT Łomża
Jednym z ważniejszych wydarzeń gospodarczej wiosny w Łomży będą Targi Pracy. Imprezę w Auli Szkół Katolickich przy ul. Sadowej 12 A organizuje 24 kwietnia Łomżyńska Rada FSN NOT w Łomży we współpracy z urzędami pracy w Łomży, Kolnie i Zambrowie.

- Głównym celem jest zaprezentowanie dotychczasowych przedsięwzięć w zakresie realizowanych projektów z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz zapoznanie pracodawców z aktualnymi ofertami i przyszłymi potrzebami szkoleń zawodowych przygotowujących osoby bezrobotne oraz pozostające bez zatrudnienia do wejścia na rynek pracy – wyjaśnia Piotr Grabani, dyrektor biura NOT w Łomży.

Ideą Targów jest także nawiązanie roboczej współpracy instytucji obecnych na rynku pracy z pracodawcami, którzy z wyprzedzeniem mogliby przygotować oferty zatrudnienia dla osób korzystających z projektów szkoleniowych, zdobywających poszukiwane kwalifikacje.

- Targi pracy będą miały formułę otwartą. Może się na nich pojawić każdy, kto czuje potrzebę zdobycia informacji na temat przygotowywanych projektów, z których pracodawcy będą mogli korzystać poprzez pozyskiwanie pracowników przygotowywanych „na miarę” i do aktualnych potrzeb w konkretnych zawodach – dodaje Piotr Grabani.

Za szczególnie cenne uważa „wielowątkowy” charakter przedsięwzięcia. Będzie to przede wszystkim unikalna okazja spotkania w jednym miejscu i czasie trzech głównych środowisk: osób poszukujących zatrudnienia, pracodawców oraz instytucji, które analizują potrzeby rynku pracy i reagują na nie różnymi ofertami szkoleń i kursów zawodowych. Rozmowom towarzyszyć będą prezentacje przygotowane przez organizatorów, które zobrazują dotychczasowe osiągnięcia projektów realizowanych przez NOT i urzędy pracy.

Targi Pracy rozpoczynają się w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 11 w Auli Szkół Katolickich przy ul. Sadowej w Łomży.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe