Rozmowa o bezpieczeństwie

  • 28.04.2017, 12:37 (aktualizacja 28.04.2017, 12:45)
  • Maciej Gryguc
Rozmowa o bezpieczeństwie KMP Łomża
„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - to tytuł cyklu debat społecznych, które będą organizowane w 2017 roku przez Komendę Miejską Policji w Łomży dla zacieśniania współpracy ze społecznością lokalną. Pierwsza odbyła się w gościnnej auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Funkcjonariusze KMP pod wodzą komisarza Marka Sienkiewicza, komendanta miejskiego, zaproponowali na rozpoczęcie cyklu rozważania: w jaki sposób policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami. Przede wszystkim w zakresie reagowania na zagrożenia, ograniczania ich skali oraz przeciwdziałania problemom zgłaszanym poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Chodzi o jak najlepsze rozpoznanie potrzeb i oczekiwań

mieszkańców wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty ze sfery zapewniania bezpieczeństwa.

Przedstawiciele łomżyńskiej policji przypomnieli uczestnikom spotkania Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się dzięki niej osiągnąć w okresie niespełna roku od wdrożenia tej inicjatywy.

W dalszej części zostały przedstawione informacje na temat działalności profilaktycznej prowadzonej przez funkcjonariuszy łomżyńskiej Komendy dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowanie wśród nich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk społecznie niepożądanych. Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także mobilną aplikacją „Moja komenda”.

W debacie udział wzięli także eksperci: prof. zw. dr hab. Mirosława Melezini reprezentująca Instytut Prawa i Administracji PWSiP w Łomży, Renata Szymańska – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży oraz ksiądz. Radosław Kubeł – kapelan łomżyńskiej policji. Mówili między innymi o roli debaty w skutecznym określaniu potrzeb społeczności czy roli strachu i wstydu jako barier społecznych w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przekazał łomżyńskim policjantom 700 opasek odblaskowych. Będą one rozdawane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby oraz przy okazji specjalnych działań profilaktycznych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W organizację spotkania włączyła się także współpracująca z policyjnymi profilaktykami klasa mundurowa z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży pod opieką Anny Ulińskiej.


 

Maciej Gryguc

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe