PWSIiP. Informatyka uczy logicznego myślenia

  • 28.04.2017, 12:56 (aktualizacja 28.04.2017, 13:02)
  • Maciej Gryguc
PWSIiP. Informatyka uczy logicznego myślenia PWSIiP Łomża
Czwarta edycja konkursu Infotest rozstrzygnięta.

- Steve Jobs twierdził, że informatyka jest nam potrzebna nie tylko ze względu na jej powszechne użycie w różnych dziedzinach ludzkiej aktywności, ale przede wszystkim dlatego, że uczy logicznego, poprawnego myślenia – mówiła podczas finału Konkursu Informatycznego INFOTEST2017 jego pomysłodawczyni i organizatorka dr Aneta Wiktorzak.

Była to już czwarta edycja zmagań organizowanych przez Instytut Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Przez te lata przez naszą uczelnię przewinęło półtora tysiąca uczniów, ułożyliśmy dla nich arkusze składające się z ponad pięciuset zadań – wyliczała dr Aneta Wiktorzak, zastępca dyrektora instytutu informatycznego PWSIiP.

W szranki tegorocznej rywalizacji stanęła młodzież z kilku województw. Najlepsi okazali się licealiści z Czyżewa, Białegostoku i Łomży. Łukasz Zieliński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie zajął I miejsce, drugie przypadło Damianowi Werpachowskiemu z II Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Trzecia nagroda powędrowała do Filipa Wierzbowskiego z II LO w Łomży.

- W naszym konkursie nie ma przegranych, wyłoniliśmy najlepszych spośród grona naprawdę zdolnej i wartościowej młodzieży – skomentowała dr Aneta Wiktorzak.

Zwycięzcy otrzymali puchar rektora Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów – firmy Unitechnik, FIT IT, ExeConsulting i Zakład Usług Informatycznych NOVUM, łomżyńskie koło Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Gminę Łomża. Do licealistów trafiły m. in. głośniki, drukarka laserowa, klawiatura mechaniczna dla graczy, tablet i dysk zewnętrzny oraz power banki.

- Informatyką interesuję się chyba od zawsze, przenika ona wiele dziedzin naszego życia – skomentował nieśmiało Łukasz, uczestnik konkursu.

Dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP tłumaczył młodym, że w informatyce, podobnie jak w życiu, musimy popełniać błędy...

- Gdy programujemy jakąś grę, to popełniamy błędy, a potem je z niej powoli usuwamy. Gdy już usuniemy wszystkie pomyłki, popełniamy kolejne, czyli tworzymy nową grę. To dziedzina dla ludzi wytrwałych – mówił profesor Romuald Kotowski.

Organizatorka konkursu, dr Aneta Wiktorzak, cieszy się, że przekroczył on swoim zasięgiem granice województwa podlaskiego, jest atrakcyjny dla młodzieży z Mazowsza, Warmii i Mazur. - Mam już kolejny pomysł, tym razem na konkurs wydziałowy, gdy tylko na uczelni powstanie nowa struktura wydziałowa. Będzie interdyscyplinarny, obejmujący informatykę, matematykę, automatykę, technologię żywności – uśmiecha się do swoich ambitnych planów dr Aneta Wiktorzak.

 

Maciej Gryguc

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe