Narobił bydła (rolnikom)

  • 02.05.2017, 10:10 (aktualizacja 02.05.2017, 10:14)
  • Maciej Gryguc
Narobił bydła (rolnikom)
Policjanci z Kolna zatrzymali 28-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który skupował od rolników bydło, ale za nie nie płacił.

Zarzuty wobec mężczyzny dotyczą dokonywania oszustw na szkodę rolników w powiecie kolneńskim i łomżyńskim. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kolnie, działalność przestępczą na Podlasiu zatrzymany rozpoczął pod koniec lutego obecnego roku. Odwiedzał właścicieli gospodarstw pod pretekstem skupu bydła. Za zwierzęta oferował dobre ceny z odroczonym terminem płatności. Skuszeni atrakcyjną finansowo propozycją rolnicy przystępowali do transakcji i odbierali faktury za sprzedane bydło. Do chwili obecnej żaden z nich nie otrzymał pieniędzy.

Sprawca oszukał swoje ofiary na ponad 60 tysięcy złotych. Usłyszał już 20 zarzutów, z których 7 dotyczy popełnienia oszustwa, 13 kolejnych - nielegalnego prowadzenia działalności gospodarczej bez spełnienia wymagań weterynaryjnych.

28-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe