Maturalna matematyka: i trudna, i łatwa

  • 05.05.2017, 21:06 (aktualizacja 05.05.2017, 21:10)
  • contact contact
Maturalna matematyka: i trudna, i łatwa
Królowa nauk nie dla wszystkich okazała się łaskawa. Było trudno - to ocena części maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, którzy z pewnością na długo zapamiętają ten dzień.

Matura to egzamin, któremu  towarzyszą różnorodne emocje. Przeplata się zadowolenie ze strachem, a także optymizm i nadzieja na wysokie wyniki z obawami. Uczniowie różnie oceniają trudność tegorocznych matur. Jednym pytania nie sprawiły większej trudności, zaś dla innych stanowiły twardy orzech do zgryzienia.

Emocje nadal w nas są i jeszcze nie opadły. Matematyka moim zdaniem była bardzo trudna, a poziom był zdecydowanie wysoki- przyznaje Aleksandra, uczennica klasy IIIC, I LO w Łomży.

Oddechy ulgi były jednak równie częste.

Jestem bardzo zadowolona. Tego się spodziewałam. Największą trudność sprawiło mi ostatnie zadanie, gdyż wyniki wychodziły niejednoznaczne. Poza tym to wszystko przebiegło pomyślnie. W przyszłości planuję zdawać na medycynę.  Przede mną jeszcze biologia i chemia. Myślę jednak, że warto ciężko pracować i zdobywać umiejętności- mówi Anita Dardzińska, uczennica klasy IIIB,  z Bernatowicza w Łomży.

Maturzyści mają już za sobą egzaminy z języka polskiego i matematyki. Przed nimi, juz po weekendowej przerwie, jeszcze matura z języka obcego i przedmiotów dodatkowych. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna do matury w tym roku przystąpi około 283 900 uczniów, zaś w Łomży około 1500.

Myślę o studiach politechnicznych, ale jak będzie, to zobaczymy. Swojej przyszłości nie planuję raczej w Łomży, ale w większym mieście, z większymi możliwościami- twierdzi Jakub Makuszewski, uczeń klasy III B, I LO.

Swoje plany na przyszłość łomżyńscy maturzyści w głównej mierze uzależniają od wyników egzaminów. Poznają je 30 czerwca. Dlatego życzymy im połamania piór w dalszej części zmagań.

Marlena Siok

contact contact

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe