Regionalni artyści zaprezentują się w Zbójnej

  • 11.05.2017, 12:20 (aktualizacja 11.05.2017, 15:08)
  • Marlena Siok
Regionalni artyści zaprezentują się w Zbójnej GOK Zbójna
Swoje umiejętności Regionalne Kapele, Śpiewacy i Gawędziarze Ludowi przedstawią w najbliższą niedzielę (14 maja) w Zbójnej. Będzie to okazja do wysłuchania nietypowej, a niekiedy nawet zapomnianej twórczości.

Przegląd regionalnych artystów rozpocznie się o godz. 14.00 na Stadionie w Zbójnej występem Kobiecego Zespołu Śpiewaczy ze Zbójnej. Podczas kilkugodzinnych prezentacji swoje umiejętności przedstawią m.in. Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi, gawędziarka Dominika Walczyk i gawędziarz Paweł Waszkiewicz z Dobregolasu, a także solistka śpiewaczka Eugenia Kuliś z Turośli oraz Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa. O godzinie 18:30 organizatorzy zaplanowali koncert zespołu „Znad Mereczanki”, zaś o godzinie 19:00 występ zespołu „ITEX”.

Finałowym punktem programu, który rozpocznie się około godziny 20.00 będzie ogłoszenie wyników Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych- Zbójna 2017.

Podczas trwania imprezy od godziny 13.00 do 19.00 odbędą się liczne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali kiermasz sztuki ludowej, konkurencje zręcznościowe dla publiczności oraz atrakcje dla dzieci.

Przegląd jest konkursem kwalifikującym zespoły, solistów, kapele i gawędziarzy na konkursy ogólnopolskie o podobnych charakterze, m.in. na XXIV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej, które odbędą się dnia 17 czerwca 2017 roku w Nowogrodzie.
Przegląd ma na celu: prezentację tradycji ludowego muzykowania, stylu śpiewania, gwary i tańca, popularyzację tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń i środowisk twórczych. 

Marlena Siok

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe