Abonament tak, ale bez naruszania praw naszych klientów

  • 27.05.2017, 09:36 (aktualizacja 29.05.2017, 10:19)
  • Maciej Gryguc
Abonament tak, ale bez naruszania praw naszych klientów PIKE
Oświadczenie Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej

W ostatnich dniach toczy się debata na temat abonamentu radiowo - telewizyjnego, który powinien być podstawą finansowania mediów publicznych. Pojawił się m. in. pomysł, aby ustalać posiadaczy odbiorników korzystając z bazy danych operatorów telewizji płatnych.

Kilka dni temu w Sopocie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej. jej uczestnicy przyjęli specjalne oświadczenie w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii telewizji z dnia 10 maja 2017 r.:

"Wspieramy ideę mediów publicznych i popieramy finansowanie ich działalności z abonamentu. Sprzeciwiamy się natomiast stanowczo projektowi ustawy, który godzi w prawo naszych widzów do ochrony ich danych osobowych. Państwo dysponuje wszystkimi koniecznymi narzędziami i rejestrami, które umożliwiają realizację obowiązku powszechnej opłaty abonamentowej bez dyskryminacji i naruszania praw naszych klientów".

W konferencji w Sopocie wzięło udział ponad 500 przedstawicieli firm sektora mediów, telekomunikacji i komunikacji szerokopasmowej oraz władzy ustawodawczej, regulatorów, organizacji branżowych.

Sygnatariuszami oświadczenia zostały izby samorządu gospodarczego mediów i telekomunikacji oraz operatorzy i nadawcy telewizji płatnej.

 

Maciej Gryguc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe