Palił się las koło Zbójnej

  • 31.05.2017, 15:05 (aktualizacja 31.05.2017, 15:14)
  • Maciej Gryguc
Palił się las koło Zbójnej OSP Nowogród
Ponad 20 strażaków z jednostek ochotniczych ze Zbójnej, Nowogrodu i Osowca oraz zawodowych z Łomży zmagało się z pożarem lasu, jednym z pierwszych w rozpoczynającym się na dobre sezonie letnim.

Jak informuje brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, zgłoszenie o pożarze ściółki i poszycia w rejonie Rudy Osowieckiej (gm. Zbójna) dotarło na alarmowy numer 112 około 19.30 we wtorek 30 maja. Na wskazanym miejscu strażacy zastali już prowadzących akcję gaśniczą leśników z Nadleśnictwa Nowogród, którzy także mają do dyspozycji lekki pojazd ze zbiornikiem wody. Pożar objął około 0,4 hektara lasu, częściowo prywatnego.

- Pracowało tam łącznie 5 zastępów straży zawodowej i ochotniczej, 23 strażaków z OSP w Nowogrodzie, Zbójnej, Osowcu oraz JRG w Łomży. Według naszych zapisów, akcja gaśnicza i zabezpieczanie terenu trwało blisko 4 godziny - mówi brygadier Grzegorz Wilczyński.

Jak przypomina, rozpoczyna się sezon, w którym pogoda i temperatury zwiększają zagrożenie. Ściółka wysycha, a w dodatku więcej osób robi wycieczki do lasu.

- Reguły pozostają niezmienne: żadnego otwartego ognia, żadnych papierosów, żadnego grillowania bliżej niż 100 metrów od terenów leśnych - dodaje strażak.              

Maciej Gryguc

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe