Pożegnanie burmistrza Nowogrodu

  • 08.06.2017, 00:25 (aktualizacja 08.06.2017, 00:31)
  • Maciej Gryguc
Pożegnanie burmistrza Nowogrodu Marek Maliszewski 4lomza.pl
Kilkaset osób odprowadziło w ostatnią drogę Józefa Piątka, zmarłego w poniedziałek burmistrza Nowogrodu.

Uroczystości żałobne miały wyjątkową oprawę, bo też pożegnanie dotyczyło nietuzinkowej postaci. Józef Piątek już od początku przemian w Polsce na początku lat. 90. włączył się w budowanie niezależnych samorządów. Burmistrzem swojego miasteczka został w1990 roku i opuścił to stanowisko tylko w kadencji 2002 -2006.

Zdobył sobie przez te lata ogromne bogactwo doświadczeń i sympatii ludzi których spotykał. Ksiądz Remigiusz Krajewski, duszpasterz nowogrodzkiej parafii, którego wspomagali poprzedni proboszcz Czesław Małż i księdza Andrzej Godlewski z parafii Krzyża Świętego w Łomży, mówił o "nieustawaniu w czynieniu dobra"   i wyraził słowa podziękowania dla burmistrza Józefa Piątka za pracę dla Nowogrodu, życzliwość, pomoc.

Burmistrza pożegnali także m. in. współorganizatorzy Dni Kultury Kurpiowskiej, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w Łomży, środowisk kurpiowskich, strażacy z jednostki zawodowej w Łomży oraz ochotniczych z Nowogrodu i pobliskich gmin (stworzyli także oprawę uroczystości), współpracownicy z nowogrodzkiego samorządu, przyjaciele z Łomży.

Józef Piątek spoczął na cmentarzu w Nowogrodzie.     

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe