Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 11:15

Efektowne zwycięstwo Polek w Łomży [FOTO]

Żadnych szans nie dały zawodniczki tworzące piłkarską kadrę Polski kobiet swoim rywalkom z Litwy. Na stadionie w Łomży Polki wygrały 5:0.

Był to ostatni sprawdzian narodowej kadry przed jesiennymi eliminacjami do mistrzostw świata. Zawodniczki naszej kadry dominowały w całym meczu. Miały okazji do strzelenia bramek znacznie więcej niż wykorzystały.

Pierwszego gola zdobyła Ewelina Kamczyk już w początkowych minutach meczu. Bramkarka rywalek na mokrej murawie popełniła błąd i piłka wylądował w siatce. Przed przerwa jeszcze raz Polki wyprowadziły mocny cios i strzałem głową bramkę zdobyła Paulina Dudek.

Litwinki dobił początek drugiej połowy, kiedy skutecznie akcje koleżanek zakończyły Agata Tarczyńska i Sandra Sałata. Ozdobą meczu był ostatni gol dla Polek, czyli strzał Aleksandry  Sikory, który zdmuchnął "pajęczynę" w górnym rogu bramki przeciwniczek.

Nagrody  dla najlepszych zawodniczek spotkania - Vestiny Nerdauskiene i Aleksandry Sikory - wręczyli wspólnie znakomity niegdyś reprezentant Polski Stefan Majewski, prezes podlaskiego OZPN Sławomir Kopczewski oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem z powodu ulewy. System odprowadzania wody na łomżyńskim stadionie sprawdził się jednak znakomicie i stan murawy nie sprawiał zespołom żadnych problemów.

Portal laczynaspilka.pl przytacza słowa jednej z reprezentantek Polski i podaje meczową "metryczkę":

– Byłyśmy faworytem tego spotkania i cieszy to, że odniosłyśmy kolejne zwycięstwo. Zdecydowanie przeważałyśmy w każdym aspekcie meczu i szkoda jedynie niewykorzystanych sytuacji, bo wynik mógł być dużo wyższy. Cieszy nasza postawa, cieszy, że nawet z teoretycznie słabszym przeciwnikiem zagrałyśmy to, co nakreślił nam trener i konsekwentnie realizowałyśmy założenia przez całe spotkanie – podsumowała Emilia Zdunek

Dla Polek był to dziewiąty mecz z rzędu bez porażki (8 zwycięstw, jeden remis). Następny mecz biało-czerwone zagrają 15 września z Białorusią. Będzie to pierwszy mecz eliminacji do mistrzostw świata, które w 2019 roku odbędą się we Francji.

Polska - Litwa 5:0
Bramki: Ewelina Kamczyk 6, Paulina Dudek 39, Agata Tarczyńska 54, Sandra Sałata 56, Aleksandra Sikora 82
Polska: 12. Anna Szymańska (59, 1. Anna Palińska) - 13. Dagmara Grad, 14. Jolanta Siwińska, 7. Agata Guściora (53, 4. Natasza Górnicka), 3. Paulina Dudek (48, 2. Martyna Wiankowska) - 5. Aleksandra Sikora, 19. Sandra Sałata (58, 16.Gabriela Grzywińska), 8. Emilia Zdunek (66, 6. Joanna Wróblewska), 10. Agata Tarczyńska, 11. Ewelina Kamczyk - 9. Ewa Pajor (76, 20. Anna Sznyrowska).
Litwa: 22. Aušra Klevečkaitė - 11. Samanta Karasiovaitė (84, 19. Paulina Narbutaitė), 13. Vestina Neverdauskaitė, 15. Ugnė Šmitaitė, 4. Algimantė Mikutaitė - 10. Simona Veličkaitė, 7. Dovilė Gailevičiūtė, 16. Anika Kyžaitė (58, 14. Milda Liužinaitė), 8. Laura Ruzgutė (46, 21. Lolita Žižytė) - 2. Liucija Vaitukaitytė (76, 9. Paulina Potapova), 20. Kamilė Vaičiulaitytė (62, 18. Gabija Gedgaudaitė).
Sędziowała: Monika Mularczyk (Polska).